Urzędniczy wyczyn. Pracownica UM w Świdnicy ma Koronę Polskich Maratonów

Kraków, Warszawa, Dębno, Wrocław i Poznań. Pokonanie królewskiego dystansu czyli 42 km 195 m w tych pięciu miastach, w ciągu dwóch lat, gwarantuje zdobycie Korony Polskich Maratonów. Wyczyn ten udał się niedawno urzędniczce ze świdnickiego magistratu, Małgorzacie Łaszuk.

Pomimo że apetyt rośnie w miarę jedzenia, to do maratonu dojrzewałam dwa lata. Kiedy na początku ubiegłego roku podjęłam decyzję, że wystartuję w maratonie, to zrodziła się myśl: A może spróbować zdobyć Koronę Maratonów Polskich? – opowiada Łaszuk.

Drogę do zdobycia Korony Polskich Maratonów rozpoczęła od biegu w Krakowie w 2014 roku, ostatnim był niedawno zakończony maraton w Poznaniu. Swoją przygodę z biegami rozpoczęła 15 lat temu od krótszych dystansów. Jak sama przyznaje, z każdym przebiegniętym kilometrem wciągało ją coraz bardziej i teraz nie wyobraża sobie tygodnia bez biegania.

REKLAMA

– Po ukończeniu pierwszego maratonu wiedziałam, że Korona jest w zasięgu moich możliwości. Bardzo się cieszę, że zrealizowałam swoje sportowe marzenie – mówi.

Małgorzata Łaszuk dostała się do elitarnego grona posiadaczy Korony Maratonów Polskich, jako druga kobieta spośród 6 świdnickich zdobywców. Właściciele „korony” otrzymują honorową odznakę członkowską oraz okolicznościowy dyplom potwierdzony własnoręcznymi podpisami dyrektorów wszystkich wymienionych maratonów.

Źródło: UM Świdnica

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 października 2015 17:34
`