Dodano: 9 marca 2023 18:31

Umowa na remont stadionu podpisana… w Bolesławcu. W Wałbrzychu wciąż czekamy na modernizację obiektu na Nowym Mieście

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Od czytelników dostaliśmy informację o umowie na modernizację stadionu podpisaną w Bolesławcu. W wiadomościach pojawiły się sugestie, że obiekt nieco przypomina wałbrzyski kompleks na Nowym Mieście. W Wałbrzychu czekamy na modernizację, a co planują w Bolesławcu? Podejrzeliśmy.

Nie jesteśmy specjalistami i nie będziemy porównywać obu obiektów, stadionu w Bolesławcu i Wałbrzychu. Zaznaczymy jednak, że oba mają pełnić podobne funkcje.

Podpisana na modernizację obiektu w Bolesławcu umowa opiewa na blisko 25 milionów złotych. Projekt przebudowy obiektu przy ulicy Spółdzielczej zakłada przebudowę boiska z bieżnią lekkoatletyczną, budowę murów oporowych, kontenerów sanitarnych, kontenera magazynowego i kontenera kasy biletowej. W ramach inwestycji zaplanowano także budowę wieży sędziowskiej.

REKLAMA

Planuje się wykonanie bieżni kategorii IVA wraz z niezbędnymi urządzeniami rozgrzewkowymi. Będzie na niej można przeprowadzać oficjalne zawody sportowe pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wymiary boiska dopuszczają rozgrywanie zawodów piłki nożnej o mistrzostwo III ligi PZPN – informuje bolesławiecki magistrat.

Stadion lekkoatletyczny wyposażony będzie w: bieżnię lekkoatletyczną okrężną o długości 400 m (6 torów okrężnych, 8 torów prostych); dwie skocznie do skoku wzwyż; dwie dwuścieżkowe skocznie do skoku w dal i trójskoku; dwustronną skocznię do skoku o tyczce; dwie rzutnie do rzutów oszczepem; rzutnię do rzutów dyskiem i młotem; dwie rzutnie do pchnięcia kulą; rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Wewnątrz bieżni zaplanowane jest boisko z nawierzchnią z trawy naturalnej z polem gry o wymiarze 64x100m. W płycie boiska przewiduje się również wykonanie instalacji technicznej dla obsługi zawodów lekkoatletycznych. Za liniami bramkowymi zamontowane zostaną profesjonalne bramki do gry w piłkę nożną. Bramki będą demontowane na czas rozgrywania zawodów lekkoatletycznych. Boisko wyposażone zostanie w wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych oraz wiatę dla sędziów.

Na terenie kompleksu przewidziano m.in.: rozgrzewkową rzutnię do pchnięcia kulą; rozgrzewkową bieżnię wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku; mobilne wiaty stadionowe dla zawodników rezerwowych obu drużyn. W kolejnym etapie inwestycji zaplanowano budową trybun.

Remont stadionu w Bolesławcu fot. materiały prasowe

Remont stadionu w Bolesławcu fot. materiały prasowe

Remont stadionu w Bolesławcu fot. materiały prasowe

Remont stadionu w Bolesławcu fot. materiały prasowe

Remont stadionu w Bolesławcu fot. materiały prasowe

Remont stadionu w Bolesławcu fot. materiały prasowe

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

 • Zdzisław pisze:

  I bardzo dobrze. Reanimacja trupa to nonsens

 • Gość 2023 pisze:

  A na budowę szkoły na Podzamczu to nie ma piniędy. Teraz pytanie ile będzie kosztować utrzymanie obiektu. Czy Wałbrzych stać stać na to przy obecnym zadłużeniu miasta. Fanaberii i megalomani Prezydenta ciąg dalszy.

  a

 • Rozsądek pisze:

  Na bezsensowną wieżę w Parku to pieniądze są. Z tarasu Harcówki i z Gór Parkowej są już teraz piękne, rozległe widoki. Po przycięciu wierzchołków kilkunastu drzew, za koszt 6 tysięcy, efekt będzie identyczny jak po zbudowaniu wieży za 8 milionów. Zresztą ciekawe ile drzew trzeba będzie wyciąć całkowicie aby zbudować wieżę.

 • Piter pisze:

  Mówiłem o tym nie dawno że ten ,, Nasz ” stadion mógł zostać już dawno odnowiony ale nikomu nie chciało się to robić i jak widać w tym roku zapewne też spółka PO z Urzędu miasta nie ma tego w planach.
  Gdzie są dawni kibice Górnika Wałbrzych ? Poszliby pod Urząd Miiasta Wałbrzych i postraszyli Szełemeja żeby w końcu zacząl robić remont…
  Nie będzie cały czas się ukrywać przed mieszkańcami za swoje fałszywe obietnice.

 • Zobacz także