Dodano: 24 maja 2022 19:24

Ulica Ogrodowa. Sami nie uwierzycie. Zaskakujące odpowiedzi urzędników i wykonawcy budowy hal magazynowych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Każdą usterkę do jakiej dojdzie na ulicy Ogrodowej można, a nawet należy zgłosić policji. To otworzy drogę do ubiegania się o odszkodowanie – informują wałbrzyscy policjanci. To to odpowiedź na nasze zapytanie, w związku z szeregiem próśb o interwencję w sprawie katastrofalnego stanu nawierzchni ulicy Ogrodowej. O to co się musi stać, żeby przeprowadzono naprawy zapytaliśmy policję, wałbrzyskich urzędników i firmę Panattoni, budującej tam gigantyczny kompleks logistyczny.

Odpowiedzi na nasze pytanie były dość zaskakujące. Tak urzędnicy, jak i firma Panattoni zapewniają, że… drogę na bieżąco naprawiają.

ZDKiUM do kwietnia br. roku dokonywał napraw bieżących (na odcinku od ul. Wrocławskiej do wjazdu do Top Betonu) wbudowując około 13 t masy bitumicznej. Natomiast na pozostałym odcinku (do stacji paliw) naprawą nawierzchni zajmuje się firma Panattoni,.– czytamy w odpowiedzi na nasze pytanie.

REKLAMA

Firma Panattoni, realizująca inwestycję przy ulicy Ogrodowej nie ma sobie nic do zarzucenia. Podkreśla, że stan techniczny drogi pozostawiał wiele do życzenia jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji, a firma przeprowadza konieczne naprawy :

– W styczniu 2022 r. Panattoni rozpoczęło wykonywać na własny koszt pierwsze naprawy drogi w ramach dobrej współpracy z UM. W marcu 2022 r. po spotkaniu z Prezydentem dokonano kolejnych napraw, które zostały przerwane śnieżycą 01.04.2022 r. Podczas spotkania z Prezydentem zgodziliśmy się na wykonywanie systematycznych napraw fragmentu drogi i monitorowanie jej stanu do zakończenia prac budowlanych. Ponieważ realizacja inwestycji przebiega etapowo, również naprawy były realizowane etapami. Wszystkie były finansowane w całości przez Panattoni. Od połowy kwietnia do 11.05.2022 r. wykonane były kolejne naprawy. 

Na naszą prośbę sprawę ulicy Ogrodowej skomentowali wałbrzyscy policjanci:

– Jeśli mieszkańcy zwrócą się z prośbą, z wnioskiem o to abyśmy zainterweniowali, to my jako policja możemy wystąpić z wnioskiem do zarządcy drogi o pilne zajęcie się tą sprawą. – mówi Agnieszka Głowacka-Kijek, rzecznik wałbrzyskiej policji.

Policjanci przypominają również, że za wszystkie uszkodzenia pojazdów, do jakich doszło z powodu złego stanu nawierzchni można domagać się odszkodowania. Należy takie uszkodzenie zgłosić policji, która sporządzi na miejscu odpowiednią notatkę służbową, będącą podstawą do dochodzenia roszczeń.

Ulica Ogrodowa. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Ogrodowa. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Ogrodowa. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Ogrodowa. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ulica Ogrodowa. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • erte pisze:

    Jak nie ma się sprawy do załatwienia na tej ulicy to się tam nie jedzie. Ja nie jechałem tamtędy od kilkunastu lat. Jweden raz musiałem tam jechać do urzędu celnego i utwierdziło mnie to w przekonaniu że trzeba unikać tego miejsca. Większość jednak traktuje tą ulicę jako skrót na Podzamcze. Lepiej nadłożyć kilkaset metrów i przejechać nową Gagarina czy Wrocławską. Równy asfalt i przyjemna jazda ale jak ktoś woli dziury to niech jedzie.

  • Wyp*******ć pisze:

    Hale magazynowe niemalże w centrum miasta , pogratulować pomysłu brawo POstKOmuna … jeżeli można spytać to któredy będą tam dojeżdżały te setki ciężarówek …. czy te hale nie powinny stać na WSE

  • Zobacz także