Dodano: 30 września 2023 10:49

Ułatwienia w MOPS dla niepełnosprawnych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Tylfloplany – czyli tablice informacyjne dla niewidomych, udźwiękowienie części budynku i pętle indukcyjne wspomagające działania aparatów słuchowy – to ułatwienia, jakie dla swoich petentów  wprowadza Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu.

Do tej listy warto jeszcze dodać troje pracowników, którzy przeszli intensywny kurs języka migowego. I chociaż, jak samio mówią, nie zdarza się to zbyt często – już nowo nabyte umiejętności wykorzystali w praktyce.

– To na pewno pomocne dla osób, które tutaj przychodzą, Miałam okazję już z tego skorzystać, jak najbardziej pomóc pani, która potrzebowała takiej pomocy. Myślę, że byłyśmy w stanie jakoś się porozumieć. Myślę, że jest pewnego rodzaju niedosyt. Ale informacje, które przekazałam pani, pozwoliły załatwić tę sprawę. – powiedziała Paulina Skrocka z wałbrzyskiego MOPS-u.

REKLAMA

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej został wybrany nieprzypadkowo jako pierwszy do wprowadzenia ułatwień dla osób niewidzących, ociemniałych, oraz mających problemy ze słuchem. Miejscu urzędnicy przeprowadzili w tym celu specjalny audyt, który wskazał MOPS jako jednostkę najczęściej odwiedzaną przez osoby niepełnosprawne.

– Idealnie było dojść do takiego momentu, kiedy w każdej instytucji kultury takie urządzenia się będą pojawiały. A także na przykład w placówkach szkolnych, tych, które zajmują się uczniami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. – to już Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha, dodając, że kolejne budynki gminne, w których instalowane będą takie ułatwienia zostaną wyłonione na podstawie przeprowadzonej w Urzędzie Miasta, przy współpracy z pełnomocnikiem do spraw osób niepełnosprawnych, analizy potrzeb.

fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

fot. A.Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także