Dodano: 27 lipca 2022 12:08

Ukradli towar wart 2 miliony złotych. Wpadli, bo za szybko wydawali pieniądze

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Prokuratura Rejonowa w Świdnicy skierowała do Sądu akt oskarżenia w sprawie 20 osób biorących udział w procederze kradzieży, dystrybucji i sprzedaży środków higienicznych z jednej z fabryk w Świdnickiej Strefie Ekonomicznej. Straty liczone są w milionach.

Przestępczy proceder trwał 8 lat. Od 2014 roku małymi partiami, kilkanaście zatrudnionych w fabryce osób wyprowadzało całe palety produkowanych tam past do zębów. Grupa wykorzystywała luki w systemie logistycznym fabryki. Z 20 osób, jakie objął akt oskarżenia aż 11 zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

– Pozostałych dziewięć osób ma zarzut paserstwa. Chodzi o nabywanie. przechowywanie i sprzedawanie skradzionych przedmiotów, w tym zarzut paserstwa mienia znacznej wartości – powiedział naszemu reporterowi Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy.

REKLAMA

Cały proceder ujawniła wynajęta przez zarząd fabryki firma detektywistyczna. Zainteresowanie przełożonych wzbudziły zdjęcia publikowane w mediach społecznościowych i życie ponad stan niektórych pracowników:

– Zaczęli się z tym afiszować – drogie wycieczki zagraniczne do egzotycznych krajów, drogie samochody, drogie ubrania. Te rzeczy zostały zauważone przez innych pracowników, temat był drążony, temat był dyskutowany i w ten sposób informacja ta dotarła do kierownictwa. – wyjaśnia prokurator Marek Rusin.

Szkoda, jaką wyrządzili złodzieje liczona jest w milionach. Biegli wyliczyli udowodnione straty na ponad 2 miliony złotych. Szacuje się jednak, że rzeczywista strata zakładu może być nawet trzy razy większa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Lucyfer pisze:

  Bardzo dobrze nie chcą płacić jak należy to będziemy kraść h.. w d… Policji i Polskiemu wymiarowi sprawiedliwości.

 • Lucyfer pisze:

  Bardzo dobrze nie chcą płacić jak należy to będziemy kraść h.. w d… Policji i Polskiemu

  wymiarowi sprawiedliwości.

 • M pisze:

  Nie podoba sie kasa to wypad gdzie indziej złodzieju pieprzony.

 • Łysy pisze:

  Chuj z nimi i tak wszystkich nas nie złapali

 • Anonim pisze:

  Jebać cię

 • Magnus pisze:

  Lucyfer, jesteś kompletnym DEBILEM

 • Kazik pisze:

  Wydawali szybko. Mądrze. Inflacja tak rośnie.
  Za to cukier będzie za darmo

 • Tyson pisze:

  Wieksze kary dla wszystkich ludzi za zlodziejstwo i oszustwa jak w chinach i dla poslow i bedzie ok

 • DziadekZWermachtu pisze:

  Mafia paściana

 • obywatel Wałbrzycha pisze:

  Taki głupi człon, który wynosi w odbycie tubki pasty z własnej fabryki – to zwykłe ścierwo, koń szmaciarza i życiowy nieudacznik. DNO SPOŁECZNE. To zwykłe zakompleksione pały, którzy nadają się tylko do tarcia chrzanu i deptania kapusty. Skąd wniosek taki? Ano stąd, że ganiali po Wałbrzychu od kilku lat by kupować od nich choćby po kilka tubek. Nawet nie mają sprytu prawdziwego złodzieja, bo mądry złodziej nie chwali się nikomu, że sam kradnie. Och wy podłe prostaki, życzę wam by nikt nigdy i nigdzie nie dopuścił was do żadnego nawet mało wartościowego towaru. Takich skur.ysynów jak wy to na roboty przymusowe np do Afryki czy dalekiej Rosji !!!

 • Maja pisze:

  Prawda Obywatelu Wałbrzycha. Jakim dnem trzeba być żeby okradać kogokolwiek. Wytrzepać piasek z rękawów i zarobić! A nie żeby „mężczyzna” dumnie sprzedawał łupy żony u siebie w pracy. Wstydź się O…. .

 • Zobacz także