Uczniowie wałbrzyskich szkół „biegali z jedynką”. Najszybsi byli licealiści z IV liceum.

11 czerwca 2015 06:00. fot. Jacek Zych.

W środę 10 czerwca, w samo południe, w Parku Sobieskiego siedemdziesięciu młodych biegaczy stanęło na starcie II Biegu „Biegaj z Jedynką”, zorganizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. I. Paderewskiego w Wałbrzychu. W imprezie udział wzięło 10 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Tegoroczny bieg odbywał się pod hasłem „70 lat polskiego Wałbrzycha”. Swoje sztafety wystawiły szkoły: 26, 28, gimnazjum nr 9, nr 2, nr 12, „Energetyk”, „Mechanik”, I, II i IV Liceum Ogólnokształcące.

7 osobowe sztafety uczniów miały do pokonania 1,5 km okrążenie, prowadzące po malowniczych ścieżkach Parku Sobieskiego.

W kategorii szkół ponad gimnazjalnych zwyciężyli uczniowie IV LO, którzy wyprzedzili biegaczy z Energetyka i I LO. Wśród gimnazjalistów najszybsi byli uczniowie gimnazjum nr 11. Na drugim miejscu zawody ukończyła drużyna gimnazjum nr 2, która o włos wyprzedziła gimnazjalistów z „dziewiątki”. Wśród najmłodszych najlepsi byli uczniowie szkoły podstawowej nr 28. Drugie miejsce zajęła szkoła nr 26.