Uczniowie mogą mieć mierzoną temperaturę. Rodzice nie wejdą na teren szkoły. Nauka w czasie pandemii w Dzierżoniowie

31 sierpnia 2020 11:03. fot. pixabay.com

Tematy: 


Podstawowym modelem nauki w dzierżoniowskich szkołach ma być model stacjonarny. W placówkach będą jednak obowiązywać dodatkowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Najważniejsza zasada, jak przyznają urzędnicy, mówi o tym, że na zajęcia mogą uczęszczać tylko zdrowi uczniowie, bez żadnych objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych.

Dzieci nie mogą przychodzić do szkoły także w sytuacji, gdy oni lub domownicy przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych – informuje miasto.

Rodzice, którzy odprowadzają uczniów młodszych klas nie mogą wchodzić na teren szkoły. Dziecko mają odprowadzić do wyznaczonego miejsca w przedsionku czy szatni. Rodzice muszą mieć zasłonięte usta i nos. Z jednym uczniem może przyjść tylko jeden rodzic. Uczniom, przy wejściu, może być także mierzona temperatura.

REKLAMA

Dzieci z danego oddziału szkolnego będą przebywały tylko w jednej klasie, by ograniczyć kontakt z innymi uczniami. To nauczyciele będą zmieniać klasy na lekcje. Z pracowni usunięto przedmioty, których nie można umyć czy zdezynfekować. Uczniowie mają korzystać wyłącznie z własnych książek i przyborów szkolnych.

Przybory do ćwiczeń będą po zajęciach dokładnie czyszczone i dezynfekowane. W szkołach na bieżąco mają być dezynfekowane także korytarze, poręcze, klamki  czy blaty w klasach. Sale lekcyjne mają być wietrzone co najmniej raz na godzinę.

Przerwy będą organizować nauczyciele, adekwatnie do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 minut. Wszyscy pracownicy szkoły mają obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 sierpnia 2020 11:03
`