Wałbrzych. Na początek nauka w systemie hybrydowym? Miasto pyta Sanepid o zgodę

28 sierpnia 2020 13:50. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Chcielibyśmy wprowadzić w szkołach nauczanie hybrydowe, czyli przez tydzień czasu uczniowie uczą się w szkole, przez tydzień nauka zdalna – mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. Miasto chce także, aby na terenie wałbrzyskich szkół maseczki były obowiązkowe.

Wiceprezydent Wałbrzycha nie ma wątpliwości, że pierwsze dni w szkole będą bardzo trudne i na pewno nie będą wyglądały tak, jak do tej pory.

Zarówno dzieci, nauczyciele, jak i pracownicy administracji będą musieli dostosować się do nowych wytycznych, które zostały wprowadzone zaleceniami Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego – dodaje Bielawska.

REKLAMA

Samorządowcy nie ukrywają, że przepisy są dość nieprecyzyjne i dość często mocno odstają od szkolnej rzeczywistości. Wałbrzych, po ustaleniach z dyrektorami placówek wystąpił do sanepidu z trzema wnioskami.

Pierwszy postulat dotyczy uruchomienia specjalnej infolinii pomiędzy szkołami, a Sanepidem, tak aby można było szybko poinformować inspektorów o zagrożeniu. Drugi dotyczy wspomnianego nauczania hybrydowego.

Chcielibyśmy wprowadzić w szkołach nauczanie hybrydowe, czyli przez tydzień czasu uczniowie uczą się w szkole, przez tydzień nauka zdalna – mówi wiceprezydent Wałbrzycha.

Trzecia kwestia, z którą miasto zwróciło się do sanepidu to wydanie rekomendacji w sprawie noszenia maseczek na terenie szkoły. Przypomnijmy, MEN nie rekomenduje obowiązku zasłaniania ust i nosa w szkołach.

Wnieśliśmy o to, aby na terenie wałbrzyskich szkół maseczki były obowiązkowe. Jakiekolwiek zabezpieczanie.  Biorąc pod uwagę fakt, że mamy przepełnione klasy. Uczniowie przebywają ze sobą na przestrzeni przez kilka godzin, uważamy, że dla ich bezpieczeństwa maseczki powinny być cały czas obowiązkowe – dodaje wiceprezydent Wałbrzycha.

Miasto czeka na decyzję we wszystkich trzech kwestiach. Nowy rok szkolny to prawdopodobnie także wydłużone godziny zajęć. W niektórych szkołach średnich zajęcia mogą być prowadzone nawet do godziny osiemnastej.

Do sprawy będziemy wracać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 sierpnia 2020 13:50
`