Trzy nielegalne automaty do gry w Jaworze. Skarb Państwa mógł stracić nawet 300 tysięcy złotych

18 maja 2024 14:18. fot. dolnośląska policja

Trzy nielegalne automaty do gier hazardowych policjanci namierzyli w Jaworze. Urządzenia zostały przez policję zabezpieczone. – Ich wartość została wstępnie oszacowana na łączną kwotę 36 tysięcy złotych – informuje dolnośląska policji.

Mundurowi dodają, że straty Skarbu Państwa, wynikające z nieopłaconego podatku, mogą sięgnąć w tym przypadku nawet trzystu tysięcy złotych.

– Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja – relacjonuje policja.

REKLAMA

Funkcjonariusze podkreślają, że od siedmiu lat nie można urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych urządzeń w lokalach gastronomicznych, handlowych czy usługowych grożą surowe kary do 100 tysięcy złotych od jednego automatu.

Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat – podkreśla policja.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 maja 2024 14:18
`