Po trzech latach ulica Strzegomska oficjalnie oddana do użytku

17 lipca 2017 19:43. Brifing prasowy na ulicy Strzegomskiej w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ma niecałe 3 km długości, przebiega przez teren dwóch gmin i kosztowała 17 mln złotych, o 3 mln więcej niż pierwotnie planowano. Była najdłużej remontowanym odcinkiem drogi w nowoczesnej historii Wałbrzycha. Dziś, w obecności prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego oficjalnie oddano tzw ulicę Strzegomską, czyli odcinek drogi wojewódzkiej nr 379.

– Po wielu przeszkodach – i obiektywnych i subiektywnych, oddajemy te drogę do użytku. Z tego miejsca należą się ogromne podziękowania panu Marszałkowi za podtrzymanie w mocy decyzji Sejmiku poprzedniej kadencji, podtrzymaną przez zarząd województwa, dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei oraz za bardzo poważny wkład finansowy w tę przebudowę. Cieszę się, że ta trudna budowa, która de facto domyka wschodnią obwodnicę Wałbrzycha, dobiegła końca – powiedział podczas brifingu prasowego prezydent Roman Szełemej.

Całkowity koszt przebudowy ulicy Strzegomskiej to 16,9 mln złotych, z czego 14,2 mln to pieniądze z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

REKLAMA

Już dziś zapowiedziano remont następnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 379, pomiędzy rondem przy ul. Uczniowskiej a Świdnicą. Przetarg na realizację tego zadania już został ogłoszony, w ciągu najbliższych kilku tygodni zostanie wyłoniony wykonawca i jesienią tego roku powinny rozpocząć się prace.

Ulicy Strzegomska w Wałbrzychu po remoncie. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 lipca 2017 19:43
`