Tomasz Siemoniak rezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego PO

22 września 2016 07:00. fot. archiwalna. Tomasz Siemoniak . Fot. Jacek Zych / FORUM

Wczoraj wieczorem (środa, 21.09) Tomasz Siemoniak zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Razem z nim z pełnionej funkcji zrezygnował Rafał Trzaskowski – drugi wiceprzewodniczący klubu PO. Siemoniak na Twitterze wyjaśnił, że jego rezygnacja Siemoniaka nie ma związku z pełnioną funkcją wiceprzewodniczącego PO:

Oczywiście nie rezygnuję z funkcji wiceprzewodniczącego PO. Od dawna chcę odejść z władz klubu parl., dziś wybory.

O swojej decyzji powiedział dziennikarzom:

– Jest to sprawa od dawna zamierzana, bo właściwie po wyborach w Platformie taki plan powstał, żeby uporządkować relacje. Ja zostałem wiceprzewodniczącym wtedy, Rafał Trzaskowski został członkiem zarządu, chcieliśmy zwolnić miejsca w kolegium klubu – powiedział Siemoniak. – Trochę to potrwało, bo zawsze były jakieś wydarzenia, więc dzisiaj to powinno się wydarzyć. Powinny być dwie nowe osoby wybrane do kolegium klubu – dodał.

Nie wiadomo kto zajmie miejsca Siemoniaka i Trzaskowskiego. W tym samym dniu Platformę Obywatelską opuścił Stefan Niesołowski, który wraz z usuniętymi z partii Michałem Kamińskim, Stanisławem Huskowskim oraz Jackiem Protasiewiczem utworzył nowe koło poselskie – Europejscy Demokraci, na którego czele stanął Jacek Protasiewicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 września 2016 07:00
`