Teatralny weekend Lokalsa na 70 lat polskiego Wałbrzycha

27 maja 2015 06:00. Teatr Dramatyczny, spektakl pt. Wałbrzych. Utopia. Foto Bartłomiej Jan Sowa

28 – 31 maja 2015
Z okazji 70-tych urodzin Wałbrzycha zapraszamy Mieszkańców na Teatralny Weekend Lokalsa! W programie: inspirowane Miastem, jego historią i mitami: warsztaty, spektakle 
i premiera tomiku wierszy Adama Wolańczyka. Dla wałbrzyszan Bilet Lokalsa w cenie 18 złotych.

twittuj-z-nami

Świadectwa wzlotu upadku wzlotu wzlotu wzlotu upadku i tak dalej Antka Kochanka – pożegnanie z tytułem!

Kim był, kim jest Antek Kochanek – tajemniczy patron jednej z wałbrzyskich ulic? Poległym w 1937 roku bohaterem wojny domowej w Hiszpanii czy jego synem, który po Wałbrzychu chodził z tajemniczym czarnym zwierzęciem? Miejską legendą czy postacią umyślnie zapomnianą? Odpowiedź na te pytania tworzona jest na oczach widzów przez świadków, członków rodziny, sąsiadów z ulicy i samozwańczych liderów opinii.

REKLAMA

To ostatnie prezentacje Antka Kochanka i ostatnia okazja by zobaczyć spektakl, który schodzi z afisza. Zapraszamy na tzw. „zielone spektakle”, które zawsze są pełne niespodzianek. Jakie „żarty” tym razem przygotowali aktorzy i realizatorzy? NIESPODZIANKA! Możemy jedynie zdradzić, że będzie z nami reżyser i zrobimy sobie pamiątkowe zdjęcie.

  • 28 maja 2015 /czwartek /godz. 19.00 / Scena Kameralna
  • 29 maja 2015 / piątek / godz. 20.00 / Scena Kameralna

***

My, Lokalsi – warsztaty teatralne dla młodzieży i seniorów

Seniorów i młodzież z Wałbrzycha zapraszamy na międzypokoleniowe warsztaty edukacyjne inspirowane lokalną tematyką spektakli: „Wałbrzych Utopia 2.039” w reż. Piotra Ratajczaka i „Świadectwa wzlotu upadku (…) Antka Kochanka” w reż. Sebastiana Majewskiego. Oba przedstawienia zostaną zagrane 29 maja, a warsztaty – poświęcone tożsamości lokalnej, pamięci miejsca i wałbrzyskim biografiom – stanowić będą do nich wprowadzenie i uzupełnienie. MY, LOKALSI to zaproszenie do opowiedzenia o „swoim Wałbrzychu”– dawnym, zapomnianym, rekonstruowanym, w końcu – dzisiejszym, nowym.

My, Lokalsi to zaproszenie do stworzenia mapy wspomnień i mapy marzeń. My, Lokalsi  to zaproszenie do spotkania różnych pokoleń mieszkańców jednego miasta. Spotkania w formie zabawy, działań performatywnych i dramaturgicznych.

Warsztaty prowadzi Dorota Kowalkowska – kierownik literacki. Liczba miejsc ograniczona | zapisy: tel. 74 648 83 01/ biuro@teatr.walbrzych.pl

29 maja 2015 / piątek /godz. 12.00 – 15.00, Scena Kameralna / wstęp wolny

***

 Dziób w dziób – Spektakl młodzieżowych warsztatów Trzeci Teatr

O bandzie gołębi, kocie – wrogu i postrachu ptaków i dzielnym wróblu, który szuka swojej wspólnoty. Pod płaszczykiem zabawnej historii o ptakach, studium zamkniętej subkultury i ludzkich fobii.

30 maja 2015 / sobota / godz. 18.00 / Scena Kameralna / wstęp wolny

Rezerwacja biletów: 74 64 88 301-03; http://teatr.walbrzych.pl/bilety/

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 maja 2015 06:00
`