Szumowski w Polskim Radiu: W tym tygodniu możemy mieć czterocyfrowy wynik liczby osób zakażonych koronawirusem

16 marca 2020 08:35.

Tematy: 


W tej chwili w całym kraju zarejestrowano 125 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym 15 na Dolnym Śląsku. W Sygnałach Dnia Programu 1 Polskiego Radia Łukasz Szumowski mówił jednak o tym, że jeszcze w tym tygodniu liczba potwierdzonych przypadków może być czterocyfrowa.

W radiowym wywiadzie Minister Zdrowia przyznał, że stan większości pacjentów z potwierdzoną obecnością wirusa jest dobry. Szumowski dodał, że według statystyk, źle chorobę przechodzi około 10 procent zakażonych. Przyznał, że liczy, że dynamika wzrostu chorych nie będzie tak duża, jak ta we Włoszech. Przypomnijmy, tam służby mówią o blisko 25 tysiącach chorych i ponad 1,8 przypadkach śmiertelnych.

Szumowski zaapelował jednocześnie o spokój i stosowanie się do obowiązujących procedur. Od soboty w kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemiologicznego. Zamknięto granice dla obcokrajowców. Restauracja, kawiarnie i bary mogą świadczyć usługi tylko na wynos. W galeriach handlowych zamknięto wszystkie sklepy poza spożywczymi, drogeriami i aptekami. Przez dwa najbliższe tygodnie nie odbędą się zajęcia w placówkach oświaty. Zamknięte są także instytucje kultury czy baseny. Wszystkie działania zmierzają do ograniczenia miejsc, w których mogą gromadzić się ludzie. Ma to pomóc w walce z epidemią koronawirusa.

REKLAMA

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 marca 2020 08:35
`