Dodano: 10 lutego 2022 12:46
Szukają osób niepełnosprawnych do testowania szlaków górskich
Tematy: daniel geros fundacja ładne historie osoby niepełnosprawne turystyka wycieczki łączą nas góry
Osoby niepełnosprawne potrzebne do testowania górskich szlaków – wydaje się niewiarygodne, a jednak… Od kilku lat w ramach projektu „Łączą nas góry” członkowie fundacji Ładne Historie zabierają niepełnosprawne dzieci w góry. W tym roku idą o krok dalej – chcą przygotować mapę szlaków górskich możliwych do przejścia z osobą na wózku. W tym celu szukają chętnych testowania takich miejsc.
Tylko w ubiegłym roku z propozycji wycieczek w góry z niepełnosprawnymi ruchowo dziećmi skorzystało 75 rodzin. Chętnych jest tyle, że Fundacji zaczyna brakować wykwalifikowanych opiekunów do prowadzenia wycieczek. Stąd pomysł na stworzenie mapy kilkunastu szlaków bezpiecznych dla osób opiekujących się osobami na wózkach.
– Udostępnimy piętnaście tras, myślę, że to będzie się rozwijać, ale na początku piętnaście tras nadających się do poruszania się po nich na wózkach inwalidzkich. te trasy będą szczegółowo opisane; będzie mapa, będzie track GPS, będzie wskazane nachylenie, będzie profil wysokościowy oraz najważniejsza informacja – będzie opisana nawierzchnia. – powiedział mi Daniel Geros z Fundacji Ładne historie.
Żeby projekt był jak najbardziej wiarygodny poszukiwane są osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, chętne do testowania i opisywania z punktu widzenia właśnie osoby mającej problem z poruszaniem się wskazanych przez organizatorów szlaków.
– Góry z punktu widzenia osobo zdrowej, pełnosprawnej mogą wyglądać troszeczkę inaczej, niż z punktu widzenia osoby siedzącej na wózku inwalidzkim. To to właśnie mamy na celi – żeby to sami zainteresowani zwrócili uwagę na to, że ta trasa się nadaje bądź nie. Nam się może wydawać coś za prostym i nieeatrakcyjnym, a się okazuje, że dla takiej osoby takie otoczenie jest to świetna trasa.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Do projektu potrzebnych jest kilkanaście osób – tych, które wyjdą w góry oraz wolontariuszy do pomocy przy organizacji wycieczek. Wszystkich informacji należy szukać w mediach społecznościowych i na stronie fundacji „łączą nas góry”.

Źródło; Fundacja Ładne Historie.

Źródło; Fundacja Ładne Historie.

Źródło; Fundacja Ładne Historie

Źródło; Fundacja Ładne Historie

Źródło; Fundacja Ładne Historie.

Zobacz także
- Kolizja wodorowego autobusu z osobówką w Wałbrzychu. Utrudnienia na ulicy Wieniawskiego
- Burze, a lokalnie nawet grad. Ostrzeżenie IMGW
- Wałbrzych. 88-latka potrącona na przejściu. Sprawcą 64-latek
- 5 zalet drona DJI Neo
- Trzyletni chłopiec wezwał pomoc. Dzięki niemu jego mama otrzymała wsparcie na czas
- Do 2026 roku z dolnośląskich lasów zniknie większość szlabanów
Najczęściej czytane
Karol Nawrocki w Wałbrzychu. Było o CPK i Górniku Wałbrzych
Wałbrzych. Wyburzono spory kwartał w Śródmieściu. W środku miasta powstał wielki, pusty plac
Czeskie media piszą o scenach, jak z filmu. Obława na granicy z Czechami
Wałbrzych. Auto wjechało w płot. Kierowca uciekł
Przetarg napisany pod konkretną ofertę? Śledczy o sprawie dotyczącej wałbrzyskiej spółki komunalnej