Dodano: 20 maja 2025 11:40
Trzyletni chłopiec wezwał pomoc. Dzięki niemu jego mama otrzymała wsparcie na czas
Tematy: policja ząbkowice śląskie
Ma zaledwie trzy lata, ale w trudnej chwili zachował się dojrzale i odpowiedzialnie. Gdy jego mama straciła przytomność, chłopiec sięgnął po telefon i skontaktował się z osobą bliską. To dzięki niemu służby ratunkowe szybko dotarły na miejsce.
Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Ząbkowicach Śląskich. Chłopiec był w domu z mamą, która nagle źle się poczuła i straciła przytomność. Dziecko nie wpadło w panikę. Zadzwoniło do partnera mamy, przebywającego za granicą. Ten z kolei powiadomił służby.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
– Telefon był krótki, ale jego znaczenie ogromne. Chwilę później pod wskazany adres ruszyły służby: policja i pogotowie ratunkowe. Ząbkowickie funkcjonariuszki były na miejscu błyskawicznie. Profesjonalnie przeprowadziły interwencję. Kiedy dotarły na miejsce, kobieta odzyskała już przytomność, ale była zdezorientowana. Policjantki zaopiekowały się również przestraszonym chłopcem, okazując mu wsparcie, ciepło i pełne zrozumienie. Ich działania były szybkie, skuteczne i empatyczne. Udało się opanować sytuację, nie pogłębiając traumy dziecka, które i tak wykazało się zachowaniem godnym prawdziwego bohatera – relacjonuje podkom. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.
Policjanci podkreślają, że to przykład sytuacji, w której wcześniejsza rozmowa z dzieckiem mogła zdecydować o wszystkim.
– Ta sytuacja, która mogła zakończyć się tragicznie, zakończyła się dobrze dzięki trzylatkowi, który wiedział, że w trudnej chwili trzeba działać. Dzięki chłopcu, który – jak na swój wiek – zachował się nad wyraz dojrzale. To przykład tego, że nawet najmłodsze dzieci mogą być gotowe do podjęcia odpowiedzialnych działań, jeżeli wcześniej zostaną odpowiednio przygotowane. To historia, która porusza serce, ale powinna też skłonić do refleksji. Trzylatek potrafił zareagować, bo wcześniej wiedział, że telefon to nie tylko narzędzie rozrywki. Służy ono przede wszystkim do komunikowania się z kimś na odległość – dodaje podkom. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.
Trzyletni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich pokazał, że nawet tak małe dziecko może skutecznie zareagować w sytuacji kryzysowej. To przypomnienie, jak ważna jest edukacja najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa. Ten jeden telefon wystarczył, by zapobiec tragedii.

fot. użyczone Policja Ząbkowica Śląskie

fot. użyczone Policja Ząbkowica Śląskie
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- Samolot z Klaudią wylądował we Wrocławiu. Wałbrzyszanka jest już pod opieką wrocławskich lekarzy
- Ponad 3,3 mln zł dla Świebodzic. Miasto odnowi trzy podwórka
- Rowerzyści ponownie zawitają do Świebodzic. W niedzielę wyścig MTB
- Nowy sprzęt komputerowy trafił do szkół Powiatu Wałbrzyskiego
- Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu. BCU stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
- W Głuszycy ruszyła budowa nowego budynku mieszkalnego. Właśnie wmurowano kamień węgielny [FOTO]
Najczęściej czytane
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35



