Dodano: 13 lutego 2023 11:42

Szczwno-Zdrój. Politycy, samorządowcy i przedstawicie biznesu na Dolnośląskim Forum Ekonomicznym

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Ponad 300 uczestników, 60 zaproszonych gości i trzydzieści prelekcji — to w pigułce plan Dolnośląskiego Forum Ekonomicznego, jakie w marcu odbędzie się w Szczawnie-Zdroju. To inicjatywa dwóch organizacji pozarządowych, gminy i Uzdrowiska Szczawno-Jedlina i pierwsze wydarzenie na taką skalę, jakie odbyłoby się w tym liczącym zaledwie 5 tysięcy mieszkańców uzdrowisku.

– Myślę, że Państwo wiecie, że Davos to też jest miejscowość uzdrowiskowa. Trochę większa – dwa razy większa od nas, bo około jedenastu tysięcy mieszkańców. Ale to światowe forum ekonomiczne pokazuje, że może się to odbywać w stosunkowo niewielkiej miejscowości, takiej jak Szczawno czy innej miejscowości uzdrowiskowej. – mówi burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk.

Forum gospodarcze ma być nie tylko okazją do dyskusji na tematy zaproponowane przez organizatorów, których spektrum jest naprawdę szerokie – gospodarki przyszłości, przez zieloną energię do makroekonomicznych prognoz dla gospodarki. To również szansa na aktywizację drobnych, lokalnych przedsiębiorców

REKLAMA

– Hala spacerowa, zacznie pełnić taką funkcję, choćby przez te dwa dni, którą pełniła niegdyś, czyli pewnego rodzaju bazaru. Bazaru dla produktów regionalnych, lokalnych. Tutaj region ma całą masę produktów, którymi się trzeba chwalić, pokazywać, trzeba promować. I to się stanie w tym miejscu, w którym się odbywało niegdyś. – to z kolei prezes Uzdrowiska Jacek Jackowiak.

Dolnośląskie Forum Gospodarcze odbędzie się w marcu. Podczas dwóch dni obrad podzielonych na 5 paneli tematycznych odbędzie się ponad 30 debat z udziałem zaproszonych gości i słuchaczy.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Polak pisze:

    Bardzo ciekawa i godna wielkiej pochwały inicjatywa.

  • Zobacz także