Dodano: 6 grudnia 2022 08:23

Szczawno-Zdrój. Niska frekwencja na spotkaniu z politykami Koalicji Obywatelskiej. Dyskusja miała dotyczyć przyszłości Polski i Dolnego Śląska

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W spotkaniu w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju zorganizowanym przez Stowarzyszenie Szczawno Zdrój Możliwości wzięli udział członkowie stowarzyszenia i zaproszeni politycy Koalicji Obywatelskiej. Byli posłowie, senator i prezydent Wałbrzycha. Dyskusja miała dotyczyć przyszłości Polski i Dolnego Śląska. Zainteresowania wielkiego, nie wzbudziła.

O to jaką Polskę i jaki Dolny Śląsk widzą w przyszłości mieszkańcy Szczawna-Zdroju pytali senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka, poseł Tomasz Siemoniak, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz członkowie stowarzyszenia Szczawno Zdrój Możliwości.

Sala Teatru Zdrojowego świeciła jednak pustkami, a wśród gości nie brakowało przedstawicieli miejskich instytucji z Wałbrzycha.

REKLAMA

Najdłuższy głos w dyskusji na wstępie zabrał prezydent Wałbrzycha, który przedstawił swoją ocenę Polski samorządowej. Roman Szełemej przyznał, że w jego ocenie obecnie następuje destrukcja samorządu, a decyzje coraz częściej zapadają w Warszawie. Prezydent Wałbrzycha podkreślał, że coraz częściej nikt nie pyta o opinię samorządów w sprawie decyzji, które ich dotyczą. Roman Szełemej zasugerował, że obecnie, wybór konkretnych radnych czy wójtów, burmistrzów, i prezydentów reprezentujących nasze poglądy nic nie gwarantuje.

Zaryzykuję tezę, że po wyborach, w których nie wygra opozycja w przyszłym roku, następnych wyborów samorządowych nie będzie – mówił Roman Szełemej.

Szczawno-Zdrój. Niska frekwencja na spotkaniu z politykami Koalicji Obywatelskiej fot. Patryk Maćkowiak

Szczawno-Zdrój. Niska frekwencja na spotkaniu z politykami Koalicji Obywatelskiej fot. Patryk Maćkowiak

Szczawno-Zdrój. Niska frekwencja na spotkaniu z politykami Koalicji Obywatelskiej fot. Patryk Maćkowiak

 

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Wienia pisze:

  Dlaczego tak rano zorganizowano spotkanie?

 • Patriota Prawdzic pisze:

  Dlaczego bo nie zaproszono mieszkańców już wstęp pokazuje w tym komentarzu kogo zaproszono tylko z grona KO.Dpdam że dalej brak programu i okienka perspektyw.Zresztą kogo wybrać bo walka toczy się po między PIS a KO wszyscy są siebie warci te dwie formacje już rządziły i zawiodły naród. Nie ma komu poprowadzić kraj ani w zarządzaniu krajem tym bardziej perspektywa rozwoju i jedni i drudzy właściwie realizują cudze interesy narodowe a faktycznie Morawiecki na swoim przemówieniu na początku swojej kadencji wyraźnie zaznaczył że w 1989 roku Polska utraciła nie tylko suwerenność co niepodległość i ktoś inny zarządza krajem z zewnątrz odwrócenie tej tendencji jest nie możliwe tym bardziej że polak utracił statut suwerena i nie kontroluje sytuacji w kraju dyspozycję są realizowane z zewnątrz i czy to z lewa czy z prawa nic się w tej materii nie zmieni.Wiec dylemat jest którego anioła wybrać tego z czarna twarzą czy tego z ubrudzoną sądzą obie opcje są fatalne dla Polaków nikt nie reprezentuje suwerena i jego interesów. Nie ma kogo wybierać nie ma przywódców , wodzów, patriotów nie ma elit w tym politycznych.Inteligencja zawiodła nawet z tego grona nie ma kandydatów. Politycy są tak skorumpowani swoją postawą że wątpię aby zmieniło się na lepsze dla Polaków.Nawet gdy przegra PIS to demolka zarządzania krajem stanie się bardzo trudna do naprawienia dla nowej ekipy .Wszyscy wiemy jaki jest stan ekonomiczny,gospodarczy i finansowy kraju .Wszelką pomoc nawet finansowa i dotacyjna z UE nie wyrówna straty wyrządzone przez formację PIS tym bardziej że sytuacja geopolityczną i gospodarcza nie jest sprzyjająca bo wszystkie kraje są pogrążone w obecnym chaosie obecnych wydarzeń na arenie międzynarodowej.Wiekszosc rodaków niestety nie zdaje sobie sprawy co widać po procedurach roszczeniowych daj daj i jeszcze raz daj .Tylko z czego ? Zwiększenie podatkami dożyna się z złotą kurę która składa złote jajka .

 • Ktoś pisze:

  Rano? z tego co widze spotkanie było o 17:00.

 • amnezja narodowa pisze:

  Wszystko się zgadza oprócz tego: „straty wyrządzone przez formację PIS”, straty wyrządzane są od 1989 przez każdy rząd, rozpoczął Balcerowicz następcy to powielali, za Mullera, Pawlaka, Tuska wcale nie było lepiej…

 • www.emenem-now.pl Ryszard Wieczorek pisze:

  Brawo Patriota Prawdziwy, Wałbrzych nie jest dla ustroju socjalistycznego nadanego w 1989 Polsce, jeszcze w 1945!

 • Zobacz także