Sukces kończącej się kadencji. Wałbrzych na jednym z ostatnich miejsc

19 lutego 2024 08:33. fot. A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Specjalny ranking pod hasłem „Sukces mijającej kadencji” przygotowało pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota”. Autorzy za pomocą dostępnych wskaźników spróbowali oszacować sukces, jakie odniosły samorządy w dobiegającej końca właśnie kadencji. Jak wypadł Wałbrzych? Nie najlepiej. W kategorii miast na prawach powiatu Wałbrzych na 48 sklasyfikowanych miast zajął 45 miejsce.

W zestawieniu miast na prawach powiatu najlepiej wypadły Sopot, Bielsko-Biała czy Krosno. Na Dolnym Śląsku najwyżej notowana jest Legnica na 33 miejscu. W zestawieniu, gorzej od Wałbrzycha wypadły jedynie Bytom, Jastrzębie-Zdrój czy Elbląg.

Autorzy zestawili miasta w czterech bardziej szczegółowych kategoriach. Pierwsza z nich to sukces finansowy, tu Wałbrzych zajął 32 miejsce na 48 samorządów na prawach powiatu. Czy Wałbrzych osiągnął sukces ekonomiczny? Tu miasto uplasowało się na 37 pozycji. W kategorii sukces infrastrukturalny to dopiero 42 miejsce, a najgorzej miasto wypadło w kategorii sukces społeczny, gdzie na 48 ocenianych miast na prawach powiatu zajęło 46 miejsce.

REKLAMA

Pełen raport dostępny jest pod adresem www.wspolnota.org.pl.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 lutego 2024 08:33
`