Strzegom Horse Trials 2015 wystartował

24 czerwca 2015 12:48. Strzegom Horse Trial 2015. Fot. Jacek Zych

Dzisiaj rozpoczęła się 13. edycja Strzegom Horse Trials. Do Strzegomia jak zwykle przyjechali zawodnicy ze światowej czołówki. Na hipodromie w Morawie zobaczymy aż 265 zawodników z 23 krajów, a wśród nich między innymi Michaela Junga – obecnego mistrza świata i dwukrotnego złotego medalistę z Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

W ramach Strzegom Horse Trials 2015 rozegranych zostanie w sumie siedem konkursów, począwszy od poziomu jednej „krótkiej” gwiazdki (CIC1*) do trzech „długich” gwiazdek (CCI3*) – najtrudniejszego konkursu zawodów, w którym zobaczymy 50 zawodników z całego świata.

Podobnie jak w latach poprzednich, Strzegom Horse Trials jest zaliczany do cyklu Pucharu Narodów – najbardziej prestiżowej serii rozgrywek Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

W ramach Pucharu o cenne punkty w rankingu w klasyfikacji drużynowej będzie walczyło 46 zawodników, a w klasyfikacji indywidualnej aż 53.
W klasyfikacji drużynowej przed rozgrywką w Strzegomiu, prowadzi ekipa Wielkiej Brytanii z łącznym wynikiem 28 punktów po trzech etapach: Fontainebleau (FRA), Ballindenisk (IRL) i Houghton Hall (GBR). Na drugim miejscu jest Francja ze stratą jednego punktu do lidera. Trzecie miejsce należy ex-aequo do zawodników z Australii i Holandii (14 punktów po dwóch etapach: Fontainebleau (FRA), Houghton Hall (GBR).

REKLAMA

Dzisiejszy dzień rozpoczął się próbą ujeżdżenia w ramach CI-short1*J, CI-short2* part I i CI-short 1* part I. Jutro pierwsze próby skoków przez przeszkody, w już w piątek zobaczymy pierwsze pary na crossie.

U nas już w niedzielę szeroka fotorelacja z najciekawszego dnia zawodów – crossu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 czerwca 2015 12:48
`