Strefa parkowania czasowego w Świebodzickim Rynku

6 sierpnia 2018 15:25. fot. użyczona, UM Świebodzice

Od poniedziałku, 6 sierpnia, w świebodzickim centrum obowiązuje parkowanie czasowe. Na jednej z pierzei Rynku, od strony fontanny, można parkować w wyznaczonym limicie czasowym – do 1 godziny. Objętych jest nim kilkanaście miejsc parkingowych. Na pozostałej części Rynku parkujemy tak, jak dotychczas.

Zmiany zostały wprowadzone by upłynnić ruch w centrum i umożliwić mieszkańcom zrobienie np. zakupów w sklepach czy załatwienie sprawy w urzędzie.

Godzina wystarczy, by zrobić drobne zakupy w Rynku czy odwiedzić urząd w celu załatwienia sprawy – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Chodzi przede wszystkim o zwiększenie rotacji pojazdów w obrębie ścisłego centrum.

REKLAMA

Zmiany zostały poprzedzone kampanią informacyjną, za wycieraczki parkujących w Rynku aut trafiły ulotki, w mieście pojawiły się także plakaty. Informacje na temat nowej organizacji ruchu świebodziczanie znaleźli także na internetowej stronie miasta.

Nad przestrzeganiem nowych zasad czuwać będzie Straż Miejska. W związku z nową organizacją, w pierwszym tygodniu obowiązywania zmian strażnicy zamiast mandatów stosować będą pouczenia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 6 sierpnia 2018 15:25
`