Straż miejska wywozi nieużytkowane auta z Piaskowej Góry i Podzamcza

W ciągu ostatnich miesięcy do jednostki Straży Miejskiej na Podzamczu wpływały liczne skargi mieszkańców Piaskowej Góry dotyczące nieużytkowanych pojazdów, które zajmują miejsca parkingowe.

Dzielnicowy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, po dokonaniu licznych rozpytań i ustaleń, podjął decyzję o usunięciu Mazdy z pasa drogowego ulicy Wyczółkowskiego. Samochód był nieużytkowany do kilku lat, posiadał wyraźne oznaki wraku (brak powietrza w kołach, zardzewiałe elementy karoserii). Nie sposób było skontaktować się z właścicielem samochodu. Mazda wyjechała na lawecie w poniedziałek 25.05.br. we wczesnych godzinach przedpołudniowych.

We wtorek 26.05.br. funkcjonariusz Straży Miejskiej wydał dyspozycję osunięcia pojazdu, który tamował i utrudniał ruch, w rejonie ulicy Malczewskiego. Lekkomyślny kierowca tak zaparkował swój samochód, że niemal całkowicie zatamował ruch ulicą. Strażnik zgodnie z art. 130a Ustawy Prawo o ruchu drogowym wydał dyspozycje osunięcia Daewoo Lanosa z pasa drogowego.

Obydwa pojazdy czekają na odbiór przez swoich właścicieli na parkingu przy ulicy Ceglanej. Kierowcom przyjdzie zapłacić za przyjazd lawety, koszt pobytu pojazdu na parkingu, a właścicielowi Lanosa również manat za tamowanie ruchu. Takie pozostawianie pojazdów będzie kosztowało każdego właścicieli przynajmniej 500zł.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 maja 2015 06:00
`