Strajk nauczycieli w Wałbrzychu. Egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z planem

9 kwietnia 2019 14:24. Strajk nauczycieli. Dzień 1. 8.04.2019 r. Wałbrzych fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Planowane na środę, czwartek i piątek egzamin gimnazjalny odbędzie się zgodnie z planem – takie deklaracje od dyrektorów szkół w Wałbrzychu trafiły do rodziców już w ubiegłym tygodniu. Sytuacja w związku z trwającym protestem jest jednak wciąż bardzo dynamiczna.

O to by egzaminy odbyły się zgodnie z planem od kilku dni apeluje między innymi dolnośląskie kuratorium, które poszukiwało także osób z wykształceniem pedagogicznym, które mogły by wesprzeć komisje w poszczególnych placówkach.

Takich ofert wpłynęło do kuratorium kilkaset – mówi Roman Kowalczyk, dolnośląski kurator oświaty.

REKLAMA

Arkusze egzaminacyjne dostarczone zostaną jutro do szkół zgodnie z planem, dyrektorzy placówek w Wałbrzychu złożyli

już deklarację, że egzaminy zostaną przeprowadzone, takie samo zapewnienie składa także dolnośląski kurator oświaty.

Między 15 i 17 kwietnia planowany jest także egzamin ósmoklasisty. Dziś nie można jednoznacznie powiedzieć czy ten test odbędzie się również zgodnie z planem.

Na Dolnym Śląsku, z informacji kuratorium, wynika, że protest objął ponad 81 procent szkół i przedszkoli, a uczestniczy w nim od 60 do 100 procent pracowników oświaty.

Zgodnie z harmonogramem ma się odbyć także egzamin gimnazjalny w Szkole Podstawowej numer 6 i Szkole Podstawowej numer 105 w Świdnicy. W podstawówkach numer 4 i 2 pierwsza i druga część egzaminu odbędzie się zgodnie z planem, zagrożona jest trzecia część.

Jeżeli w jakiejś placówce z różnych względów egzamin się nie odbędzie, to uczniowie będą mogli napisać testy w dodatkowym terminie, między 3 i 5 czerwca. To termin, w którym zgodnie z harmonogramem test pisały by osoby, które wcześniej nie zrobiły tego z przyczyn losowych.

Dziś około godziny piętnastej mają być wznowione rozmowy rządu z przedstawicielami protestujących pedagogów.

Informacja z dziennika elektronicznego Zespołu Szkół nr 1 w Wałbrzychu dotycząca egzaminów gimnazjalnych. Źródło: Dziennik Wałbrzych.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 kwietnia 2019 14:24
`