Dodano: 27 września 2022 16:59

Straganowa awantura na sesji Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju. Poszło o Michała Brodę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Radni Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju podjęli wczoraj uchwałę w sprawie wygaszenia mandatu radnego byłemu przewodniczącemu rady, Michałowi Brodzie. Obrady w tej sprawie bardziej przypominały straganową awanturę niż posiedzenie rady miasta. Krzyki, wzajemne przerywanie wypowiedzi, śmiechy, kpiny i wzajemny brak szacunku. To wszystko w obliczu naprawdę poważnego problemu, przed jakim stanęli szczawieńscy radni.

Przewodniczący rady miejskiej Adam Motyka zarzuca Michałowi Brodzie niedopełnienie obowiązków złożenia kompletnego oświadczenia majątkowego za 2021 rok. Ten zaprzecza, oskarżając urzędników o zniszczenie jednego z załączników. Zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie. W związku z bardzo niecodzienną sytuacją jedna z radnych zaproponowała zwrócenie się z prośbą o interpretację przepisów do niezależnej kancelarii prawnej. Głosami radnych popierających odwołanie Brody rada odrzuciła tę propozycję.

Ostatecznie po ponad trzygodzinnej awanturze zdania radnych były mocno podzielone. Za przyjęciem uchwały o uchylenie mandatu w związku z rzekomym niezłożeniem przez Brodę kompletnego oświadczenia majątkowego było ośmioro radnych skupionych wokół burmistrza. Pięciu opozycyjnych było przeciw, jedna radna wstrzymała się od głosu.

REKLAMA

Michał Broda poza złożeniem zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, zapowiada odwołanie i zaskarżenie podjętej przez radę uchwały do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Fot. źródło: screen YT

Michał Broda na sesji Rady Miejskiej. Fot. archiwalna.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Trele morele pisze:

    Pewnie zabrakło w spisie niepełnego kompletu garnków kilku zardzewiałych agrafek może bobrowej wylenialej czapki i co z tego.Radni burmistrzowie prezydenci czyli sól naszej ziemi którą my czynimy władzą no bo przecież nie wykonawcami potrzebnych zadań określonych
    przez wyborców to chodząca biedota często zadłużona po uszy jak widzimy z deklarowanego majątku,np oszczędności 200 lub 300 zlociakow,waluty to np50 euro centów.Kpiny z wyborców,kpiny z prawa i skakanie do grdyki jak w Rewizorze Gogola,jak mawia Cejrowski wszyscy won.

  • Wąs pisze:

    Jak oświadczenie było kompletne to pewnie jest kopia z poświadczeniem wpłynięcia do UM, czy gdzie tam się to składa. Prawda sprawiedliwa…

  • Zobacz także