Dodano: 27 września 2022 16:59

Straganowa awantura na sesji Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju. Poszło o Michała Brodę

Tematy: 


Radni Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju podjęli wczoraj uchwałę w sprawie wygaszenia mandatu radnego byłemu przewodniczącemu rady, Michałowi Brodzie. Obrady w tej sprawie bardziej przypominały straganową awanturę niż posiedzenie rady miasta. Krzyki, wzajemne przerywanie wypowiedzi, śmiechy, kpiny i wzajemny brak szacunku. To wszystko w obliczu naprawdę poważnego problemu, przed jakim stanęli szczawieńscy radni.

Przewodniczący rady miejskiej Adam Motyka zarzuca Michałowi Brodzie niedopełnienie obowiązków złożenia kompletnego oświadczenia majątkowego za 2021 rok. Ten zaprzecza, oskarżając urzędników o zniszczenie jednego z załączników. Zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w tej sprawie. W związku z bardzo niecodzienną sytuacją jedna z radnych zaproponowała zwrócenie się z prośbą o interpretację przepisów do niezależnej kancelarii prawnej. Głosami radnych popierających odwołanie Brody rada odrzuciła tę propozycję.

Ostatecznie po ponad trzygodzinnej awanturze zdania radnych były mocno podzielone. Za przyjęciem uchwały o uchylenie mandatu w związku z rzekomym niezłożeniem przez Brodę kompletnego oświadczenia majątkowego było ośmioro radnych skupionych wokół burmistrza. Pięciu opozycyjnych było przeciw, jedna radna wstrzymała się od głosu.

Michał Broda poza złożeniem zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, zapowiada odwołanie i zaskarżenie podjętej przez radę uchwały do Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Fot. źródło: screen YT

Michał Broda na sesji Rady Miejskiej. Fot. archiwalna.

 • Trele morele pisze:

  Pewnie zabrakło w spisie niepełnego kompletu garnków kilku zardzewiałych agrafek może bobrowej wylenialej czapki i co z tego.Radni burmistrzowie prezydenci czyli sól naszej ziemi którą my czynimy władzą no bo przecież nie wykonawcami potrzebnych zadań określonych
  przez wyborców to chodząca biedota często zadłużona po uszy jak widzimy z deklarowanego majątku,np oszczędności 200 lub 300 zlociakow,waluty to np50 euro centów.Kpiny z wyborców,kpiny z prawa i skakanie do grdyki jak w Rewizorze Gogola,jak mawia Cejrowski wszyscy won.

 • Wąs pisze:

  Jak oświadczenie było kompletne to pewnie jest kopia z poświadczeniem wpłynięcia do UM, czy gdzie tam się to składa. Prawda sprawiedliwa…

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Zobacz także