Dodano: 5 marca 2023 10:51

Stary Zdrój. Sąsiedzi uratowali starszego mężczyznę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Prawdopodobnie tylko szybkiej i zdecydowanej reakcji sąsiadów zawdzięcza życie starszy mężczyzna, który niemal udusił się dymem z cofki z pieca. Z objawami zatrucia trafił do szpitala.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę przed południem w jednej z kamienic przy ulicy Armii Krajowej. Według relacji strażaków w mieszkaniu zajmowanym przez starszego mężczyznę doszło do tak zwanej „cofki”. Dym z pieca cofnął się do pokoju, w którym mężczyzna spał. Na szczęście dużą przytomnością i uwagą wykazali się sąsiedzi. Wezwali straż pożarną, a poszkodowanego mężczyznę wynieśli na korytarz.

Strażacy przewietrzyli budynek. Poszkodowany mężczyzna, z objawami zatrucia, po zaopatrzeniu przez ratowników medycznych został zabrany do szpitala. Strażacy po raz kolejny przypominają o tym, żeby instalować czujki tlenku węgla. Niewielkie, stosunkowo niedrogie urządzenia głośnym sygnałem dźwiękowym  ostrzegają przed niebezpieczeństwem. Mogą uratować życie.

REKLAMA

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Piter pisze:

    Brawo.

  • Zobacz także