Stare Bogaczowice. Z flagą wbiegli na Trójgarb

4 maja 2018 11:14. III Bieg "Z flagą na Trójgarb". Żródło tekst i fot. UG Stare Bogaczowice

Tematy: 


Do III Górskiego Półmaratonu z Flagą na Trójgarbie zgłosiło się 243 zawodników – 153 mężczyzn i 63 kobiety. Ostatecznie wystartowało 205 osób w tym również z Białorusi i Ukrainy. Na dystansie 21 km wystartowało 153 zawodników ana 10 km wystartowało 91.

Start i meta umieszczone nad zalewem w Starych Bogaczowicach stworzyły w pełni niepowtarzalny klimat tej imprezy. Gęsta sieć leśnych dróg Masywu Trójgarbu pozwoliła na wytyczanie bardzo różnorodnych tras, które wykorzystywane są również w „Sudeckiej 100”.

Pogoda sprzyjała uczestnikom biegu, i pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie już po 35 minutach. Na dystansie 10 km wśród mężczyzn zwyciężył Adam Dymitrca przed Bartoszem Zającem i Markiem Swobodą. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Paulina Sarzńska przed Sonią Rozumkiewicz i Natalią Gruchała. Na dystansie 21 km wśród mężczyzn zwyciężył Bartłomiej Wojsław przed Robertem Kubiakiem i Piotrem Oskwarek. Wśród kobiet pierwsza na mecie zameldowała się Monika Duczmal przed Edytą Gradecką i Sylwią Gradecką.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 maja 2018 11:14
`