
Tematy: Czechy stan wyjątkowy zdrowie
Roman Prymula tłumaczy dziś w Izbie Poselskiej swoje pomysły na walkę z koronawirusem. Zgodnie z propozycją szefa resortu zdrowia, stan wyjątkowy miałby obowiązywać w Czechach od poniedziałku. Co proponuje Prymula?
Zgodnie z propozycją szefa resortu zdrowia zajęcia w pomieszczeniach miałyby by ć ograniczona do maksymalnie dziesięciu osób, na zewnątrz do dwudziestu. Zakazana była by organizacja dużych koncertów muzycznych.
Nowoczesne centrum kształcenia w Wałbrzychu.
Branżowe Centrum Umiejętności stawia na mechatronikę i technologie przyszłości
Normalnie mają działać jednak teatry. Wstrzymane nie zostaną także rozgrywki sportowe, ale od przyszłego tygodnia mecze mają się odbywać bez kibiców. Ograniczenia dotyczące liczby gości mogą dotknąć także restauracji czy centra handlowe.
Od przyszłego tygodnia, szkoły w regionach, w których odnotowuje się wzrost zachorowań mogą być zamykane na dwa tygodnie – to kolejna propozycja ministra zdrowia. W szkołach mają być ograniczane także zajęcia wychowania fizycznego czy muzyka, bo na nich najłatwiej może dojść do zakażenia.
Czesi chcą w ten sposób ograniczyć liczbę notowanych każdego dnia przypadków zachorowań. Obawiają się, że jeżeli obecny przyrost się utrzyma, to pod koniec października może dojść do paraliżu szpitali.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Dwa lokale z powiatu wałbrzyskiego w przewodniku Michelin
Tragiczna końcówka maja na drogach powiatu wałbrzyskiego. Zginął motocyklista
Nowa marka w Wałbrzychu! Nowy salon BAIC już otwarty
Wałbrzyska policja żegna mł. asp. Pawła Konopkę. Policjant zginął w niedzielę w tragicznym wypadku
Dachowanie w Mieroszowie. Duże kłopoty kierowców na DK35
Ruszają Dni Szczawna-Zdroju! Trzy dni koncertów, atrakcji dla dzieci i targów smaku
Klaudia wraca do Polski. Trafi do szpitala we Wrocławiu
Samolot po Klaudię wystartował. Wałbrzyszanka ma wrócić do Polski w tym tygodniu
Pracownica salonu telekomunikacyjnego okradła własnych klientów
Cofał na parkingu, potrącił pieszych i odjechał. Był kompletnie pijany