Stan wyjątkowy w Czechach. To proponuje minister zdrowia

30 września 2020 09:27. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Roman Prymula tłumaczy dziś w Izbie Poselskiej swoje pomysły na walkę z koronawirusem. Zgodnie z propozycją szefa resortu zdrowia, stan wyjątkowy miałby obowiązywać w Czechach od poniedziałku. Co proponuje Prymula?

Zgodnie z propozycją szefa resortu zdrowia zajęcia w pomieszczeniach miałyby by ć ograniczona do maksymalnie dziesięciu osób, na zewnątrz do dwudziestu. Zakazana była by organizacja dużych koncertów muzycznych.

Normalnie mają działać jednak teatry. Wstrzymane nie zostaną także rozgrywki sportowe, ale od przyszłego tygodnia mecze mają się odbywać bez kibiców. Ograniczenia dotyczące liczby gości mogą dotknąć także restauracji czy centra handlowe.

REKLAMA

Od przyszłego tygodnia, szkoły w regionach, w których odnotowuje się wzrost zachorowań mogą być zamykane na dwa tygodnie – to kolejna propozycja ministra zdrowia. W szkołach mają być ograniczane także zajęcia wychowania fizycznego czy muzyka, bo na nich najłatwiej może dojść do zakażenia.

Czesi chcą w ten sposób ograniczyć liczbę notowanych każdego dnia przypadków zachorowań. Obawiają się, że jeżeli obecny przyrost się utrzyma, to pod koniec października może dojść do paraliżu szpitali.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 września 2020 09:27
`