Środki na renowacje zabytków. Powiat Wałbrzyski ogłasza nabór na dotacje

11 stycznia 2024 06:45. fot. uzyczone Starostwo Powitowe

Są pieniądze na zabytki dla Powiatu Wałbrzyskiego. Do 31 marca można składać wnioski o dotację na zabytki w powiecie. Powiat ogłosił nabór na dotację,  na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy zabytkach na rok 2024. W ramach działań na rzecz ochrony i pielęgnacji dziedzictwa kulturowego.

Zachęcamy do składania wniosków o uzyskanie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub na roboty budowlane przy zabytkach. Jest to istotny element dbałości o nasze wspólne dziedzictwo kulturowe i historyczne – mówi Starosta Powiatu Wałbrzyskiego.

Aby otrzymać wsparcie finansowe, wnioski należy złożyć do 31 marca 2024 roku. Proces aplikacyjny wymaga załączenia projektu prac, dokumentacji fotograficznej oraz szczegółowego kosztorysu, które będą podstawą do oceny i przyznania dofinansowania.

REKLAMA

Ocena złożonego wniosku zostanie przeprowadzona na podstawie przedstawionych materiałów, z naciskiem na zgodność z obowiązującymi normami konserwatorskimi – wyjaśnia starosta.

Wniosek, który jest załącznikiem do Uchwały Nr XI/8/2020, oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące procesu aplikacyjnego, dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu https://bip.powiatwalbrzyski.pl/uchwala/148/uchwala-nr-xi-8-2020?fbclid=IwAR1YLHaVOA4_hxN5jXf0E9XcE2ALjsVLOrPXhC9NJoCSw6xLL5a5IwEPYCM

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 stycznia 2024 06:45
`