Sprawa śmieci w Boguszowie-Gorcach. Mamy oświadczenie spółki Komunalnik

23 kwietnia 2019 12:46. Boguszów-Gorce. Fot. Ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Jesteśmy świadomi toczącego się postępowania – informuje nas przedstawiciel spółki Komunalnik. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu informowaliśmy o śledztwie prokuratury, dotyczącym składowania, przetwarzania i transportu odpadów na terenie Boguszowa-Gorc. Postępowanie dotyczy trzech wątków.

Jesteśmy świadomi toczącego się postępowania. Dotyczy ono nieruchomości, na której m. in. prowadzona jest nasza baza magazynowo-transportowa. Na części nieruchomości prowadzona jest jednocześnie działalność polegająca na zbieraniu odpadów, prowadzona przez podmiot do tego uprawniony – firmę ATEST Sp. z o.o.. Firma ta posiada aktualne zezwolenie na zbieranie odpadów, wydane przez Starostę Wałbrzyskiego, dedykowane na tę właśnie nieruchomość – informuje PHU Komunalnik Sp. z o.o. w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu.

Przypomnijmy, zdaniem samorządowców działalność prowadzona jest jednak nielegalnie, bo firma nie może posługiwać się pozwoleniem innego podmiotu. W ubiegłym roku Starosta Wałbrzyski złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

REKLAMA

Śledztwo dotyczy trzech wątków, informuje Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Składowania, przetwarzania i transportu odpadów w taki sposób, że mogło to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka, lub spowodować istotne zniszczenia w świecie roślin lub zwierząt. Badane są także wątki nienależytego nadzoru nad gospodarką komunalną sprawowanego przez burmistrza Jedliny-Zdroju i Wałbrzycha, to te gminy mają podpisane ze spółką umowy na wywóz odpadów.

Jak informuje firma, spółka Komunalnik jest kontrahentem firmy ATEST, a w zakresie magazynowanych odpadów pełni wyłącznie funkcję transportującego odpady – do czego oczywiście posiada stosowne zezwolenie – wpis do BDO w zakresie transportującego odpady.

Firma zaznacza także, że odpady są w Boguszowie-Gorcach przetrzymywane są czasowo i sukcesywnie są wywożone do firm uprawnionych do ich przetworzenia. Jednocześnie, w kwestii rozwiewanych odpadów, jako kontrahent spółki ATEST, Komunalnik zapewnia, że firma podjęła stosowne kroki w celu wyeliminowania problemu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2019 12:46
`