Spora frekwencja podczas Dnia Dawcy Szpiku na wałbrzyskiej uczelni

9 kwietnia 2018 11:40. fo. użyczona / WWSZIP

Tematy: 


Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu wraz z Fundacją DKSM zorganizowała na terenie Uczelni Dzień Dawcy Szpiku. Brawo dla Wałbrzycha! W sobotę 7 stycznia mieszkańcy oraz Studenci jak zwykle nie zawiedli – podczas sobotniej akcji zarejestrowało się kilkudziesięciu nowych potencjalnych Dawców.

Jeżeli ktoś nie mógł przyjechać w sobotę do Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości z siedzibą w Wałbrzychu a chciałby się zarejestrować – wystarczy wejść na stronę www.dkms.pl i zapoznać się z informacjami dotyczącymi dawstwa szpiku.

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od niespokrewnionego Dawcy. Niestety – mimo 30 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie wciąż są w Polsce pacjenci, dla których Dawcy nie znaleziono. Prawdopodobieństwo znalezienia „bliźniaka genetycznego” jest bardzo niskie i wynosi od 1:20 000 do 1: kilku milionów. Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie choremu życia.

REKLAMA

Pamiętajmy. Jako Dawca komórek macierzystych możemy dać choremu najcenniejszy dar – szansę na życie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 9 kwietnia 2018 11:40
`