Ślisko na drogach. Alert dotyczący oblodzenia wydało IMGW

18 stycznia 2024 09:43. Na drogach może być ślisko

Dziś warto zdjąć nogę z gazu. W regionie pojawiają się opady deszczu i deszczu ze śniegiem, które zdaniem synoptyków mogą przymarzać i powodować gołoledź. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem.

Ostrzeżenie obowiązuje w całym województwie dziś od godziny dziesiątej do późnego wieczora.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -3°C , temperatura minimalna przy gruncie około -4°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do soboty – informuje IMGW.

REKLAMA

Niewykluczone, że w ciągu dnia IMGW wyda dla części powiatów w naszym regionie także ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów śniegu.

Jak sytuacja na drogach? Jeżeli jesteście świadkiem zdarzenia na drodze, chcecie ostrzec innych przed utrudnieniami, jedziecie po drodze, na której jest bardzo ślisko i chcecie ostrzec innych? Nasz mail redakcja@dziennik.walbrzych.pl jest do Waszej dyspozycji. Na sygnały od czytelników czekamy także na messangerze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 18 stycznia 2024 09:43
`