Senior stracił ponad 118 tysięcy złotych. 97-latek myślał, że inwestuje w Baltic Pipe

22 stycznia 2024 07:16.

Oszczędności życia stracił senior z powiatu trzebnickiego. Oszuści pod pretekstem inwestycji finansowych w akcje „Baltic Pipe” dokonali kilku przelewów. W ostateczności 97-latek stracił ponad 118 tysięcy złotych.

Do oszustwa doszło kilka dni temu. Mężczyzna, przeglądając Internet, znalazł stronę reklamującą możliwość zakupu akcji spółki „Baltic Pipe”. Senior, chcąc uzyskać więcej informacji o rzekomej inwestycji, zadzwonił na wskazany w ogłoszeniu numer telefonu. Po drugie stronie słuchawki usłyszał kobiecy głos. Rozmówczyni poinformował go, że jeżeli jest zainteresowany ofertą, jedyne co musi zrobić na początek, to wykonać przelew na kwotę 900 złotych. Następnie uzyskał informację, że w godzinach popołudniowych skontaktuje się z nim jego opiekun, który przekaże szczegóły transakcji. Ma mieć również przygotowany komputer celem wykonywania procedury zakupu – informuje dolnośląska policja.

Tego samego dnia do seniora zadzwonił mężczyzna, który przekazał dalsze instrukcje. Poprosił także o zalogowanie się do bankowości elektronicznej.

REKLAMA

Prawdopodobnie już wtedy oszuści uzyskali zdalny dostęp do konta pokrzywdzonego. W pewnym momencie córka mężczyzny ujawniła, że z konta ojca zostały wykonane trzy przelewy na kwotę ponad 59 tysięcy złotych. Kiedy przekazała mu tę wiadomość, mieszkaniec powiatu trzebnickiego poinformował rozmówcę, że nie uzyskał od niego informacji, o tym, iż z jego konta zostaną przelane jakiekolwiek pieniądze i że zgłasza sprawę na Policję. W tym momencie na jego komputerze wyświetlił się komunikat, że otrzymuje w całości zwrot bonifikaty z kilku procentowym zyskiem, który ma nastąpić w dniu jutrzejszym – informuje policja.

Dzień później telefon ponownie zadzwonił. Oszust przekonywał seniora, że pieniądze zostaną mu zwrócone. Tak się jednak nie stało. Mężczyzna stracił w sumie ponad 118 tysięcy złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 stycznia 2024 07:16
`