Rząd obiecuje pieniądze na drogi, w tym na obwodnicę Wałbrzycha. Ale dopiero po wyborach.

19 maja 2015 10:10. © tekst: Jacek Zych, fot.: użyczone

Jak informuje Gazeta Wyborcza, rząd przeznaczy pieniądze na budowę obwodnic Wałbrzycha, Świdnicy i Głogowa. Takie obietnice złożyła premier Ewa Kopacz.

Szefowa rządu w poniedziałek odwiedziła Dolny Śląsk. Na spotkaniach z działaczami PO podkreślała, że rząd dostrzega problemy regionu i będzie na nie reagował. Pani premier obiecała pieniądze na budowę obwodnic Wałbrzycha, Świdnicy i Głogowa. Znajdą się one w przygotowywanym Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych.

W przyszły czwartek ta sprawa zostanie skierowana na komitet stały Rady Ministrów, a dwa tygodnie po wyborach prezydenckich zajmiemy się nią na posiedzeniu rządu – powiedziała Ewa Kopacz na spotkaniu z dolnośląskimi działaczami PO.

W nawiązaniu do wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich – Bronisław Komorowski na Dolnym Śląsku poniósł porażkę z Andrzejem Dudą w Lubinie i Ścinawie – i właśnie w tych regionach premier obiecała zająć się największą bolączką – podatkiem kopalnianym.

Ciężko nie odnieść wrażenia, że całe dzisiejsze spotkanie to dość desperacka próba pobudzenia do głosowania elektoratu dolnośląskiego. Co prawda na południowym zachodzie Polski Bronisław Komorowski dość wyraźnie zwyciężył w pierwszej turze, jednak zanotowano tu jedną z najniższych frekwencji wyborczych.  To może oznaczać dość duże zamieszanie  i niepewność podczas drugiej tury wyborów prezydenckich.  Szefowa rządu obietnicami realizacji postulatów niezrealizowanych od wielu lat wydaje się próbować zjednać wyborców niezdecydowanych i tych, którzy w ogóle nie poszli do głosowania. Czy jej się to uda???

 

Dodano: 19 maja 2015 10:10
.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

`