Rząd obiecuje pieniądze na drogi, w tym na obwodnicę Wałbrzycha. Ale dopiero po wyborach.

19 maja 2015 10:10. © tekst: Jacek Zych, fot.: użyczone

Jak informuje Gazeta Wyborcza, rząd przeznaczy pieniądze na budowę obwodnic Wałbrzycha, Świdnicy i Głogowa. Takie obietnice złożyła premier Ewa Kopacz.

Szefowa rządu w poniedziałek odwiedziła Dolny Śląsk. Na spotkaniach z działaczami PO podkreślała, że rząd dostrzega problemy regionu i będzie na nie reagował. Pani premier obiecała pieniądze na budowę obwodnic Wałbrzycha, Świdnicy i Głogowa. Znajdą się one w przygotowywanym Rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych.

W przyszły czwartek ta sprawa zostanie skierowana na komitet stały Rady Ministrów, a dwa tygodnie po wyborach prezydenckich zajmiemy się nią na posiedzeniu rządu – powiedziała Ewa Kopacz na spotkaniu z dolnośląskimi działaczami PO.

W nawiązaniu do wyników pierwszej tury wyborów prezydenckich – Bronisław Komorowski na Dolnym Śląsku poniósł porażkę z Andrzejem Dudą w Lubinie i Ścinawie – i właśnie w tych regionach premier obiecała zająć się największą bolączką – podatkiem kopalnianym.

REKLAMA

Ciężko nie odnieść wrażenia, że całe dzisiejsze spotkanie to dość desperacka próba pobudzenia do głosowania elektoratu dolnośląskiego. Co prawda na południowym zachodzie Polski Bronisław Komorowski dość wyraźnie zwyciężył w pierwszej turze, jednak zanotowano tu jedną z najniższych frekwencji wyborczych.  To może oznaczać dość duże zamieszanie  i niepewność podczas drugiej tury wyborów prezydenckich.  Szefowa rządu obietnicami realizacji postulatów niezrealizowanych od wielu lat wydaje się próbować zjednać wyborców niezdecydowanych i tych, którzy w ogóle nie poszli do głosowania. Czy jej się to uda???

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 maja 2015 10:10
`