Dodano: 20 czerwca 2022 17:20

Rwący potok na „rondzie” Niepodległości. Kierowcy po raz kolejny przejeżdżają przez wielkie kałuże

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Kolejne wiosenne burze i kolejne problemy na „rondzie” Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Po południu po opadach deszczu na tak zwanym rondzie Tesco ponownie pojawiły się ogromne kałuże, przez które musiały przejeżdżać auta. Deszczówka spływała do najniżej położonych miejsc nowego skrzyżowania. Studzienki nie radziły sobie jednak z odprowadzaniem wody.

To nie pierwsza taka sytuacja na nowym skrzyżowaniu w ciągu budowanej obwodnicy Wałbrzycha, a dawnym Rondzie Niepodległości. Pod koniec maja w tych samych miejscach utworzyły się gigantyczne kałuże, przez które musiały przejeżdżać auta. Deszczówka pojawiła się na drodze po pierwszej, wiosennej burzy z intensywnymi opadami. Początkowo sprawę bagatelizowano, ostatecznie przyznano, że do sytuacji doszło z powodu zatkanych… studzienek.

Wcześniej na rondzie kilkukrotnie pojawiały się duże kałuże, ale wówczas sytuację tłumaczono faktem, że na drodze nie ma ostatecznej warstwy ścieralnej i studzienki znajdowały się powyżej poziomu drogi.

REKLAMA

Dziś skrzyżowanie jest już gotowe, a studzienki po majowej burzy zostały oczyszczone. Mimo to na rondzie ponownie pojawiły się dość spore kałuże. Sytuacja nie była na szczęście tak poważna, jak w maju, studzienki odbierały wodę. Wszystko wskazuje zatem na to, że po każdej burzy, w czasie, której pojawią się intensywniejsze opady deszczu, musimy się liczyć z utrudnieniami na nowo wybudowanym skrzyżowaniu.

Kałuże na Rondzie Niepodległości w Szczawnie-Zdroju

Kałuże na Rondzie Niepodległości w Szczawnie-Zdroju

Kałuże na Rondzie Niepodległości w Szczawnie-Zdroju

Kałuże na Rondzie Niepodległości w Szczawnie-Zdroju

Kałuże na Rondzie Niepodległości w Szczawnie-Zdroju

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Driver pisze:

  Wszystko wybetonowane to gdzie ta woda ma wsiąkać?

 • nurkini pisze:

  Takie same partactwo jak z Lisią sztolnią. Projekt firmy krzak, bez nadzoru a potem nagle niespodzianka. A projekt kosztował, urzędnik kosztował, budowa kosztowała i na koniec nikt za nic nie odpowiada.

 • Tsss pisze:

  Będzie orędzie słońca Sudetów?

 • inż pisze:

  Kiedy zarybianie?

 • Broda pisze:

  Mamy basen tak jak chciał Burmistrz i jego osoby z urzędu

 • Ratuszowa pisze:

  To samo na nowo wyremontowanej ulicy Ratuszowej

 • dede pisze:

  rondo im wodnika szuwarka znowu w centrum uwagi,a burmistrz szczawna jak zwykle nic nie może bo ciągle udziela wywiadów pisowskim mediom

 • Wyp*******ć pisze:

  rondo niepodległości raczej rondo Romana PARTACZA z POstKOmuny

 • Refasek pisze:

  Pisowski wypierdku, u ciebie jak widać łeb służy jedynie do mocowania uszu. Może napiszesz coś o elektrowni w Ostrołęce? Za tam zmarnowana kasę możnaby kilka takich obwodnic zrobić…

 • Zgodnie projektem pisze:

  Brawo

 • Zgodnie projektem pisze:

  Brawo.

 • Zobacz także