Do rozpoczęcia prac pozostały godziny. Koper i Richer każą słono płacić za za zdjęcia i filmy

11 sierpnia 2016. Piotr Koper na konferencji prasowej na 65 km, na chwilę przed rozpoczęciem prac badawczych w domniemanym miejscu ukrycia złotego pociągu". Jako pierwsza na teren wejdzie ekipa Piotra Kopra i Andreasa Richtera. Fot. Jacek Zych / FORUM

Tematy: 


Operacja Złoty Pociąg tuż tuż. Już tylko godziny dzielą Piotra Kopra i Andreasa Richtera od rozpoczęcia prac eksploracyjnych na 65 km. Tymczasem jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, na teren prac poza ekipą eksploratorów i kilku osób do tego uprawnionych nie będzie dostępu.

O postępach prac dziennikarze mają być informowani na zwoływanych dwa razy dziennie brifingach prasowych. Cały teren 65 km zostanie ogrodzony, a bezpośredni dostęp do miejsca prowadzenia poszukiwań będzie niemożliwy. W zamian spółka XYZ oferuje redakcjom dostęp do materiałów filmowych i fotograficznych przygotowywanych przez własną ekipę. Wg dziennikarzy ONETu, którzy powołują się się na słowa Piotra Kopra, dzienny serwis informacyjny ma kosztować tysiąc złotych. Andrzej Gaik, który wziął na siebie rolę rzecznika prasowego odkrywców nie potwierdza tej informacji, zaznaczając, że cena i objętość materiału informacyjnego oferowanego przez odkrywców przedstawiona zostanie na konferencji prasowej 17 sierpnia.

Koszt przeprowadzenia wykopów mających potwierdzić obecność składu kolejowego zasypanego na 65 km linii Wrocław – Wałbrzych szacowany jest przez odkrywców na 140 tysięcy złotych. Podkreślają, że całość prac finansowana jest ze środków własnych spółki. Pomysł płatnego, ograniczonego dostępu do informacji ma być sposobem na częściowe sfinansowanie prac. Ograniczenie ogólnego dostępu do terenu, na którym prowadzone będą wykopaliska, uzasadniany jest natomiast ustaleniami zawartymi w umowach oraz karą, jaka ma grozić za to grozić. Wg Onetu, opiewać ma ona na 15 tys. zł za osobę.  Wyraźnie widać, że poza złotym pociągiem, odkrywcy widzą złoty interes w sprzedaży informacji. Czy jednak będzie o czym informować? O tym przekonany się już za kilka dni.

Prace na 65 km ruszają już w piątek rano – ekipa rozpoczyna kompletowanie ciężkiego sprzętu, budowę tymczasowego miasteczka budowlanego i grodzenie terenu. Ten etap ma być zakończony w sobotę. W niedzielę przewidziano oficjalną prezentację ekipy i planu robót. Pierwsze wykopy ruszą we wtorek rano.

Komentarze

Dodano: 11 sierpnia 2016
 • bbt napisał(a):

  złote pierdolino wykopią pewnie konduktor jeszcze żyje blabla

 • Bercik napisał(a):

  A jakiegoś korektora to Wy macie, bo tekst ma tyle byków, że żal go czytać.

 • Zygolo napisał(a):

  1000zl to ja biorę za dzień mojej pracy :-) nie stać was dziennikarze,to nie płacić.

 • Piotr napisał(a):

  Bardzo dobrze dziwne żeby robili to za darmo jeśli inwestują swoje pieniądze Kaczyński za spotkanie z nim tez bierze kasę i nikt z tego nie robi afery ciekawe czy któraś telewizja zrobi dla kogoś akcje reklamowa za darmo

 • Termit napisał(a):

  Ciekaw jestem jak wykopią jakieś chemikalia kto będzie placil za utylizacje tego badziewia

 • Tomek napisał(a):

  I bardzo dobrze,cały rok pod górkę,zero pomocy,wszytkich przeciwko sobie… brawo,kasowac pismaków ile wlezie

 • Roberto napisał(a):

  Niech płacą, chcą zarabiać pismaki…to niech inwestują. …

 • Yolda napisał(a):

  I dobrze…powinni placic za info I zdjecia …dlaczego nie…

 • Poszukiwacz napisał(a):

  Znajdą wagon tombaku

 • Andrzej Dupa napisał(a):

  Panowie będą wykopywać wielkie gówno a media będą za to płacić. Coś tu śmierdzi… Może zwietrzyli niezły biznes.

 • - napisał(a):

  Bardzo dobrze że karzą komercyjnym mediom płacić!!! Wy też nikomu reklamy za darmo nie udostępniacie.

 • Thotkon napisał(a):

  Bardzo dobrze, że chcą kasę za informacje. Czy oni działają jako spółka non profit ? NIE! Jak to mówił Siara “telewizyjne ku@#^%$#ny” sięgnijcie do kieszeni! Nie jesteście świętymi krowami żeby się wam wszystko od tak należało! 1000 zł to jest pikuś w porównaniu do tego jak zwiększy się oglądalność czy też sprzedaż!

 • Wojciech Karczewski Wojciech Karczewski napisał(a):

  “Janusze” eksploracji..

 • Artur napisał(a):

  Dziennikarskie hieny za jedno zdjęcie płacą po 1000 euro a tu im żal parę złotych. Nie to won i grać w bierki pismaki i dziennikarskie szuje.

 • Artur napisał(a):

  Kasować pismaków a jak mają wszystko robić za dziękuję

 • Pozostałe informacje
  © DTP Service s.c. Wałbrzych 2015