Dodano: 3 czerwca 2016 21:57

O krok od rozpoczęcia prac. Ciężki sprzęt wjechał na 65 km.

Tematy: 


Już tylko krok dzieli Piotra Kopera i Andreasa Richtera od pierwszego wbicia szpadla i rozpoczęcia prac ziemnych na 65 km linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. Dziś (piątek, 3 czerwca 2016) na teren należący do spółki polsko-belgijskiej, właściciela terenu na którym prowadzone mają być badania wjechał pierwszy buldożer. Zerwane zostały podkłady kolejowe na części nieczynnego, równoległego do linii 65 toru kolejowego. Nawierzchnia została utwardzona i uporządkowana. W póżnych godzinach popołudniowych Piotr Koper poinformował o tym na profilu facebookowym spółki XYZ:

Witamy,

Dzisiaj dnia 03/06/2016r. odbyło się spotkanie w wałbrzyskiej delegaturze Konserwatora Zabytków, na które byliśmy zaproszeni. Jest to pierwsze spotkanie robocze po złożeniu przez nas kompletu dokumentów prac weryfikacyjnych na „65KM”. Na spotkaniu usunięto większość nieścisłości. Dziękujemy Pani Konserwator za merytoryczne i dobre spotkanie. Jesteśmy już bardzo blisko otrzymania zgody na prowadzenie prac odkrywkowych. Potem decyzja musi się uprawomocnić i możemy planować prace weryfikacyjne. 

Rozpoczęliśmy również prace porządkowe na terenie Belgian Polish Investment mające na celu wyrównanie terenu pod kontenery socjalne, składowisko urobku oraz placu manewrowego. Zabezpieczamy również studnie i kolektory, z których zostały rozkradzione metalowe włazy.

Po wpisie można spodziewać się, że uzyskanie pozwolenia od konserwatora zabytków, wycinka drzew i rozpoczęcie właściwych prac ziemnych może być kwestią najbliższych dni. Będziemy na bieżąco informować o postępach i wynikach prac.

03.06.2016 Wałbrzych. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do właściwych badań inwazyjnych na 65 km linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. fot. Facebook / Spółka XYZ

03.06.2016 Wałbrzych. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do właściwych badań inwazyjnych na 65 km linii kolejowej Wrocław-Wałbrzych. fot. Facebook / Spółka XYZ

Zobacz także