Dodano: 30 maja 2022 13:58

Rondo Niepodległości. Zmian organizacji ruchu nie będzie. Kierowcy powinni „nauczyć” się ronda, które zostało skrzyżowaniem

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie będzie zmian organizacji ruchu i żadnych nerwowych decyzji związanych z organizacją ruchu na skrzyżowaniu, rondzie Niepodległości, pomiędzy Podzamczem, a Piaskową Górą. Przedstawiciele Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta apelują do kierowców o stosowanie się do przepisów i radzą by jeżdżący „nauczyli się” obowiązującej organizacji ruchu.

W piątek wieczorem rondo przestały być rondem, a po włączeniu świateł stało się skrzyżowaniem czterech dróg. W sobotę nowa organizacja ruchu spotkała się z szeroką krytyką w internecie ze strony kierowców. Głównie w związku z faktem wydłużenia czasu przejazdu przez skrzyżowanie, co było efektem tworzących się korków, głównie na pasie z Podzamcza w stronę Piaskowej Góry.

Dziś pracownicy Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu przyznali, że żadnych zmian w organizacji ruchu nie będzie. Sytuacja jest obserwowana, także z dronów.

REKLAMA

Przedstawiciele ZDKiUM na spotkaniu z dziennikarzami przyznali, że na tym etapie projektu nie można już przywrócić ronda w tym miejscu. Projekt budowy obwodnicy mówi o skrzyżowaniu.

Przedstawiciele miast sugerowali kierowcom, by ci „nauczyli się” nowego skrzyżowania, bo korki w ich ocenie to po części efekt złego poruszania się po skrzyżowaniu.

Urzędnicy liczą także, że po całkowitym uruchomieniu obwodnicy Wałbrzycha ruch w tym miejscu zmieni się w taki sposób, że problem także będzie mniejszy.

Rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Rondo Niepodległości w Szczawnie-Zdroju. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Kalm pisze:

  Jak ruszy obwodnica to dopiero będzie super dziadostwo jakie mogli zrobić to im się udało

 • Krzyś pisze:

  Czego tu się niby uczyć? Czerwone stoisz, zielone jedziesz. Jak światła skopane to Hołowczyc nie pomoże

 • Anonim pisze:

  Kto nazwał to rondo rondem jeszcze Niepodległości to jest skrzyżowanie czterech drug równorzędnych z niedopracowanymi światłami i źle oznakowanymi pasami takie coś to ewenement w skali Europejskiej wstyd lepiej się jeździło po starej drodze wielka europejka ha ha

 • Dan pisze:

  Ręce opadają na mega głupotę ludzie decyzjami w tej sprawie używajcie mózgu zamiast pomóc to utrudniacie wstyd

 • DENI pisze:

  Tak to prawda czego tu się uczyć światła i koniec mega zator w kałuży A to nic dobrego nie wróży. Romek kasa gra za bubel.

 • Jur pisze:

  Nie ma co zwalać na kierowców,tak ruch się toczy jak się go zorganizuje

 • Dadel pisze:

  W ogóle nie interesowałem się budowa tej obwodnicy, ale nawet ja laik totalny, jak tylko zobaczyłem że montowana jest sygnalizacja świetlna w tym miejscu pomyślałem że to będzie katastrofa. Założyłem ze ruch będzie gorszy niż przed remontem, i co? Intuicja żółtodzioba miała rację. To ja się pytam – kto madry zrobil taki projekt ze nawet laik wie ze nic dobrego z niego nie będzie. Druga sprawa jakie pieniądze za takie partactwo wziął..
  Szkoda słów

 • Janusz pisze:

  Najlepiej to zburzyć stare radio było ok to nie Wrocław

 • Wyp*******ć pisze:

  PlatfOrmersy nawet tak prostą budowe potrafią spier…..ć

 • Wewiora pisze:

  Ze światłami na rondzie będzie tak jak że światłami na ul.wroclawskiej trochę będą aż je w końcu wyłączą i będzie pomarańczowe hihi

 • Iron pisze:

  Odnoszę nieodparte wrażenie ,że ta budowa jest prowadzona przez ludzi specjalnej troski. Rondo -skrzyżowanie przy Tesco jednoznacznie to potwierdza. Czas na zmiany w Wałbrzychu .

 • 3mam pisze:

  „Kierowcy powinni „nauczyć” się ronda, które zostało skrzyżowaniem”. To ZDKiUM powinien ustawić prawidłowy znak nakazu , który będzie informował kierowców jadących z Podzamcza i zatrzymanych przed drugimi światłąmi -na środku drugiego skrzyżowania – o jednym pasie na wprost i o DWÓCH pasach ruchu w LEWO ( pas lewy -powrót na Podzamcze, pas wewnętrzny środkowy – jazda na Piaskową Górę). Pozwoli to na uniknięcie korków i wypadków przez kierowców, którzy po minięciu świateł chcą zjechać z lewego skrajnego pasa na wewnętrzny środkowy, aby dostać się na Piaskową Górę.

 • Stary pisze:

  Wszędzie na świecie samorządy działają tak aby ułatwić ludziom życie. Tylko w tym kraju urzędnik stara się jak najbardziej utrudnić zasłaniając się przepisami. To skrzyżowanie to skandal tak jak budowa obwodnicy. Trzy lata budowy. Tragedia.

 • kierowca pisze:

  Kto dał przedstawicielom ZDKiUM uprawnienie aby odsyłać kierujących do nauki. Jest to kpina z ludzie. A czy ci przedstawiciele posiadają jakiekolwiek kompetencje dot. organizacji ruchu drogowego a może sami powinni odesłać się do nauki.

 • Piotr pisze:

  miało być tak fajnie a wyszło jak zwykle ! Made in Poland.

 • Bo pisze:

  Bo,

 • KochamPiSiPOhohoho pisze:

  Co się dziwić przecież to Szczawno i Wałbrzych. Jakie miasta takie drogi

 • gosc pisze:

  ustawienie swiatel to calkowita rerganizacja ruchu policja powinna karac urzednikow za kazda kolizje i wyplacac odszkodowania normzlnie debizm

 • Kierowca pisze:

  Rozliczenie tego komunikacyjnego bubla to jedyne co mnie interesuje. Kto i ile skasował za ten chłam. Te pseudo rondo będzie hitem komunikacyjnego absurdu w skali świata.

 • Krzych pisze:

  Już niebawem zobaczymy ” to coś” w programie Absurdy drogowe

 • Romek pisze:

  Po pierwsze jak się robi skręt z piaskowej do szczawna to na 3 pasy powinny być 2 pasy do skrętu bo jak się włącza zielone zaraz przy zjeździe z piaskowej to jest czerwone dalej czyli światła wystarczy usprawnić i domalowac strzałki na środkowych pasach że szczawna i do szczawna ot filozofia….najlepiej cos spieprzyć i powiedzieć że kierowcy nie umia ….pojeździjcie po miastach i poobserwujcie jak to działa….brakuje byście dostawili po znaku stop przy każdej stronie i do tego zróbcie górki a korki będą do obi z piaskowej …..więc jeszcze raz fachowcy urzędasy po kresce domalujvie i zro cię fale świateł a nie jedno zielone i po co skoro kawałek dalej jest czerwone nawet dzieci to wiedzą

 • Romek pisze:

  Jeszcze jedno ….zasranym obowiązkiem policji -tak panowie policjanci-waszym obowiązkiem jest tego dopilnować ale jak znam życie to bedziecie klepali mandaty jak leci

 • SmutnieToSięOgląda pisze:

  Nie widzę w komentarzach nikogo, kto byłby zadowolony. To chyba wystarczający fakt na ponowne pochylenie się nad problemem przez ZDKiUM. Nie rozumiem zasłaniania się wykonawca. Wykonawca buduje tak jak Panowie ze ZDKiUM chcą a nie odwrotnie.

 • Emigrant pisze:

  „Nauczcie się jeździć d..r..e Polaczki” No żarty sobie z nas robią… Spychologia stosowana – level expert… Jeszcze Ci powiedzą: ” naucz się jeździć”… Chamstwo. Prostactwo. Pospólstwo. Drobnomieszczaństwo… Ważne że do odpowiedniej kieszeni pieniążek wpadnie…

 • Luki pisze:

  Myślę że TVN turbo i drogowe absurdy to 1 miejsce jak nic

 • Zobacz także