Roman Szełemej zostanie dolnośląskim wojewodą? To nie jedyny zaskakujący scenariusz

19 grudnia 2023 07:56. Roman Szełemej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nazwisko prezydenta Wałbrzycha pojawiło się w ostatnich dniach w kontekście starań o stanowisko wojewody dolnośląskiego. Do tej pory niemal pewniakiem na to stanowisko był starosta kłodzki Maciej Awiżeń. Szełemej ma mieć poparcie samego Donalda Tuska, Awiżeń – dolnośląskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Jak wynika z naszych ustaleń, stanowisko wojewody dolnośląskiego miał otrzymać starosta powiatu kłodzkiego Maciej Awiżeń. Decyzja była już praktycznie podjęta, ale w ostatnich dniach do gry wszedł Roman Szełemej. Prezydent Wałbrzycha, jak wynika z naszych informacji, sam miał zgłosić chęć objęcia tego stanowiska i sam miał skontaktować się z odpowiednim ministrem.

Decyzję w sprawie powołania wojewody dolnośląskiego powinniśmy poznać w ciągu najbliższych dni.

REKLAMA

Co stanie się w sytuacji, gdy prezydent Wałbrzycha otrzyma to stanowisko? W Wałbrzychu zostanie powołany komisarz. I tu pojawia się kolejny, dość zaskakujący scenariusz, ale jednocześnie, jak twierdzą nasi informatorzy, bardzo prawdopodobny.

Funkcja komisarza do czasu wyborów samorządowych miałaby być powierzona, któremuś z posłów Platformy Obywatelskiej, tu najczęściej wymieniana jest Sylwia Bielawska, a to oznacza, że posłanka musiałaby zrezygnować z mandatu posła.

Do sprawy będziemy wracać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 grudnia 2023 07:56
`