Dodano: 25 listopada 2022 20:46

Reportaż o kucu z Czarnego Boru w programie UWAGA! telewizji TVN. Tą sprawą interesował się także Rutkowski, który był Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sprawą kuca, którego na początku listopada działacze stowarzyszenia Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt odebrali z jednej z posesji w Czarnym Borze zajęli się dziennikarze programu UWAGA! stacji TVN.

W programie pojawiają się wypowiedzi Konrada Kuźmińskiego z DIOZ i technik weterynarii, która miała zająć się kucem. Wskazują oni na zły stan zwierzęcia.

Dziennikarzom stacji TVN nie udało się dotrzeć do właścicielki kuca, w reportażu podano, że to nadkomisarz policji, weterynarz i radna powiatu. Reporterzy nie zastali kobiety, ani w gabinecie weterynaryjnym, ani w miejscu, gdzie mieszka. Nie udało im się także skontaktować z nią telefonicznie.

REKLAMA

Autorzy materiału próbowali także uzyskać komentarz od komendanta Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Bezskutecznie.

W materiale przytoczono jedynie oświadczenie, które właścicielka kuca opublikowała w internecie.

Reportaż można obejrzeć pod adresem – https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/walbrzych-dioz-odebral-kucyka-nadkomisarz-policji-i-weterynarz,352756.html

 

screen TVN Uwaga.

screen TVN Uwaga.

Briefing prasowy Krzysztofa Rutkowskiego w sprawie kuca z Czarnego Boru. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Obserwator pisze:

    Moze zobaczycie w jakich warunkach Dioz trzyma zwierzeta krowy konie w błocie i karmione starym sianem

  • Aneta pisze:

    Może pan się zgłosić na wolontariat i im pomoc

  • polo pisze:

    do Obserwator: jakoś pomóc właścicielom nikt z dioz się nie zgłosił jako wolontariusz.

  • Zobacz także