Dodano: 25 listopada 2022 20:46

Reportaż o kucu z Czarnego Boru w programie UWAGA! telewizji TVN. Tą sprawą interesował się także Rutkowski, który był Wałbrzychu

Sprawą kuca, którego na początku listopada działacze stowarzyszenia Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt odebrali z jednej z posesji w Czarnym Borze zajęli się dziennikarze programu UWAGA! stacji TVN.

W programie pojawiają się wypowiedzi Konrada Kuźmińskiego z DIOZ i technik weterynarii, która miała zająć się kucem. Wskazują oni na zły stan zwierzęcia.

Dziennikarzom stacji TVN nie udało się dotrzeć do właścicielki kuca, w reportażu podano, że to nadkomisarz policji, weterynarz i radna powiatu. Reporterzy nie zastali kobiety, ani w gabinecie weterynaryjnym, ani w miejscu, gdzie mieszka. Nie udało im się także skontaktować z nią telefonicznie.

REKLAMA

Autorzy materiału próbowali także uzyskać komentarz od komendanta Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Bezskutecznie.

W materiale przytoczono jedynie oświadczenie, które właścicielka kuca opublikowała w internecie.

Reportaż można obejrzeć pod adresem – https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/walbrzych-dioz-odebral-kucyka-nadkomisarz-policji-i-weterynarz,352756.html

 

screen TVN Uwaga.

screen TVN Uwaga.

Briefing prasowy Krzysztofa Rutkowskiego w sprawie kuca z Czarnego Boru. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

  • Obserwator pisze:

    Moze zobaczycie w jakich warunkach Dioz trzyma zwierzeta krowy konie w błocie i karmione starym sianem

  • Aneta pisze:

    Może pan się zgłosić na wolontariat i im pomoc

  • polo pisze:

    do Obserwator: jakoś pomóc właścicielom nikt z dioz się nie zgłosił jako wolontariusz.

  • Zobacz także