Dodano: 6 kwietnia 2023 07:47

Remont stadionu na Nowym Mieście. Górne boisko i skatepark dopiero w drugim etapie

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzych szuka firmy, która zajmie się modernizacją stadionu na Nowym Mieście. Projekt zakłada przebudowę boiska i infrastruktury lekkoatletycznej, budowę zaplecza czy remont trybun. W ostatnich miesiącach miasto zapowiadało, że jego częścią będzie także zapowiedziane ponad rok temu budowa boiska treningowego i skateparku na koronie obiektu. Tak się jednak nie stanie. Te obiekty pojawią się dopiero w drugim etapie.

Na firmy, które chcą podjąć się modernizacji obiektu, miasto czeka do 24 kwietnia. Przebudowa murawy i elementów infrastruktury lekkoatletycznej to pierwszy etap. Drugi zakłada budowę na koronie stadionu boiska treningowego i skateparku.

Zdecydowaliśmy, że najpierw robimy nieckę główną, ale przypominam, to nie jest tylko niecka główna, to jest również elementy infrastruktury treningowej na koronie stadionu, to jest również część parkingowa, zaplecze socjalne, szatnie dla piłkarzy i tak dalej, i tak dalej, a dopiero później zdecydujemy się na robienie tej części u góry. Również dlatego, że wszyscy, którzy to oceniają, stwierdzają, że po prostu nie ma zaplecza tej dużej budowy – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

To właśnie w miejscu, gdzie ma powstać boisko treningowe i skatepark ma znajdować się między innymi zaplecze budowy.

Budowę skateparku i oświetlonego boiska ze sztuczną nawierzchnią miasto zapowiedziało w grudniu 2021 roku. Zapowiadano wówczas, że na początku 2022 roku zostanie przygotowany projekt, a w połowie roku boisko i skatepark będą już dostępne dla mieszkańców.

Koncepcję jednak zmieniono, gdy Wałbrzych dostał blisko 40 milionów złotych rządowego wsparcia na remont całego kompleksu na Nowym Mieście. Wówczas postanowiono połączyć oba projekty.

Ostatecznie jednak oświetlone boisko treningowe i skatepark będą realizowane w drugim etapie modernizacji, czyli dopiero po remoncie głównej płyty boiska i trybun.

Infografika. Ilustracje źródło: UM Wałbrzych

 Infografika. Ilustracje źródło: UM Wałbrzych

Infografika. Ilustracje źródło: UM Wałbrzych

 Infografika. Ilustracje źródło: UM Wałbrzych

Infografika. Ilustracje źródło: UM Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także