Dodano: 28 grudnia 2021 14:53

Rozpoczyna się odbudowa stadionu na Nowym Mieście. Powstaną dwa pierwsze obiekty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Skatepark i oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią – Budową tych dwóch obiektów  rozpoczną się w Wałbrzychu prace rewitalizacyjne historycznego stadionu na Nowym Mieście. Póki co wybudowane mają zostać dwa nowe, techniczne obiekty – remont trybun i płyty głównej jeszcze poczeka na swoją kolej.

W ramach wartych ponad 3 miliony prac od strony ulicy Chopina wybudowane zostanie boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią, a od strony ulicy Olimpijskiej – skate park. Wszystko w górnej części terenu, poza koroną trybun.  zaplecze socjalne powstanie w przystosowanej do tego celu części hali lekkoatletycznej. – To piękny projekt, który przyda się wszystkim klubom, nie tylko Górnikowi – powiedział mi Mirosław Otok z wałbrzyskiego Górnika.

Praktycznie wszystkimi zespołami trenujemy na Aqua Zdroju. Do tego dochodzą jeszcze zawodnicy Górnika Nowe Miasto, a zimą dochodzą drużyny Zagłębia Wałbrzych, Czarnych Wałbrzych. Oni też korzystają ze sztucznej płyty i naprawdę tam jest mocno ciasno – powiedział Mirosław Otok z wałbrzyskiego Górnika.

REKLAMA

Koncepcja obiektu wyszła już z pracowni architektów, na początku przyszłego roku gotowy ma być projekt wykonawczy. Jeśli uda się znaleźć wykonawcę, prace mają być przeprowadzone w błyskawicznym tempie tak, aby już pod koniec lata przyszłego roku można było z boiska korzystać. O realne szanse na zrealizowanie tych te karkołomnych terminowo planów zapytałem prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja:

– Stworzenie boiska, z punktami oświetleniowymi, sześcioma jeśli dobrze pamiętam, to jest zadanie, które może się udać. Problemem jest po pierwsze znalezienie wykonawcy, mamy już doświadczenia, wiemy, że to nie jest proste. Ale nie jest to zadanie niewykonalne. – odpowiedział na pytanie naszego reportera prezydent Szełemej.

O przywrócenie do życia popadającego w ruinę, historycznego stadionu Górnika Wałbrzych apelują od lat mieszkańcy, kibice i sportowcy. Na tak duży projekt zawsze brakowało pieniędzy – całkowita przebudowa zrujnowanego dziś obiektu szacowana jest na grubo ponad 50 milionów złotych.

Projekt skateparku na terenie stadionu Górnika Wałbrzych na Nowym Mieście. Ilustracja źródło: UM Wałbrzych

Projekt boiska treningowego na terenie stadionu Górnika Wałbrzych na Nowym Mieście. Ilustracja źródło: UM Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także