Dodano: 21 lutego 2023 09:22

Remont i przebudowa stadionu Górnika odsuwa się w czasie. Przetarg najwcześniej w połowie marca

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Remont i przebudowa stadionu Górnika odsuwa się w czasie • Przetarg dopiero w połowie marca • Budowa skateparki i boiska treningowego nawet się nie zaczęła

Dopiero w połowie marca zostanie ogłoszony przetarg na remont i przebudowę stadionu wałbrzyskiego Górnika na Nowym Mieście. To o kwartał później niż jeszcze w listopadzie zapewniał prezydent Wałbrzycha.

O tym, że stadion będzie remontowany władze Wałbrzycha zapewniają od dawna. Pierwszym krokiem do przywrócenia świetności obiektowi na Nowym Mieście miał być remont górnego boiska i budowa skateparku przy placu Skarżyńskiego. Miała się zakończyć jeszcze w wakacje 2022 roku, ale nawet się nie zaczęła. Pytani przez o to nas urzędnicy wyjaśniają, że inwestycja została włączona do projektu całościowej przebudowy stadiony.

Jest to o tyle dziwne, że informację o dofinansowaniu przebudowy stadionu z Polskiego Ładu władze gminy dostały w maju ubiegłego roku, kiedy budowa boiska treningowego i skateparku powinna być już co najmniej na półmetku.

REKLAMA

Tymczasem gmina zamówiła projekt przebudowy, który kosztował ponad sześćset tysięcy złotych. W listopadzie prezydent Szełemej zapowiadał, że przetarg, w którym wyłoni wykonawcę stadionu, zostanie ogłoszony jeszcze przed Nowym Rokiem. Przez dwa miesiące nic się jednak nie wydarzyło.

Jak poinformowali na urzędnicy wałbrzyskiego Ratusza konkurs rozpisany ma zostać dopiero w połowie marca bieżącego roku. To oznacza, że o ile znajdzie się wykonawca, szacowanej na ponad 45 milionów złotych inwestycji, podpisanie umowy i rozpoczęcie prac nie wydarzy się wcześniej, niż w połowie 2023 roku.

Pozostający pod całkowitą ochroną konserwatorską stadion Górnika Wałbrzych ma zostać całkowicie przebudowany. Pojawić na się wąska, 6-torowa bieżnia, częściowo zadaszone trybuny na około tysiąc miejsc. Zlikwidowane mają być boczne trybuny. Przebudowana ma zostać płyta boiska. W górnej części powstać ma mniejsze boisko treningowe i skatepark. Planowane są też nowe miejsca parkingowe. Wałbrzych otrzymał dofinansowanie inwestycji ze środków Polskiego Ładu w wysokości niemal 40 milionów złotych.

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Stadion na Nowym Mieście. Fot. Jacek Zych / Dziennik Walbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

 • Piter pisze:

  No i znów powtarza się ten sam schemat że:
  1. Władze miasta od dawna obiecują
  2. Jest w planach budowa tego i tamtego.
  Ludzie kurna weźcie otwórzcie oczy. Władza czyli Szełemej POwczyk wciska wam kit a wy mu dalej na słowo wierzycie. Stadion i skatepark miał być już robiony w tamtym roku a teraz się okazuje że dopiero teraz chcą robić przetarg, a w dodatku budżet obywatelski z planami co ma powstać został wstrzymany bo P. Szełemej nie ma zamiaru robić tego co inni mu karzą. Byście wybrali kogoś innego np. PiS to dane obiektu już były by budowane a tak czekajcie sobie znów 3 luh 4 lata aż powstanie.

 • Złodzieje pisze:

  Tę PO to złodzieje , ani Budynków komunalnych na Husarskiej I Traugutta ani PKS jak obiecał ani nic. Po co zadaję się z Rudym

 • zdzisław pisze:

  Oby odsunęło się na zawsze. To idiotyczna lokalizacja dla stadionu, zwłaszcza że miasto posiada stadion 1000-lecia który można modernizować bo całe zaplecze jest.

 • Zobacz także