Relokacja maszyn. Jak skutecznie planować i przeprowadzać przeprowadzki przemysłowe?

28 lipca 2023 09:55. Relokacja maszyn. Jak skutecznie planować i przeprowadzać przeprowadzki przemysłowe? fot. użyczona / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Każdy, kto choć raz miał do czynienia z przeprowadzką, wie, jak wiele trudności może się z nią wiązać. Przeprowadzka przemysłowa to zdecydowanie inna skala niż ta związana ze zmianą miejsca zamieszkania. Wszak dotyczy ona nie tylko maszyn i urządzeń, ale także stanowisk pracy, które muszą być funkcjonalne, bezpieczne i sprawdzone pod kątem BHP. Aby zorganizować sprawną, szybką i bezproblemową przemysłową przeprowadzkę, nie wystarczą same chęci – konieczne będzie wsparcie specjalistów zajmujących się transferem maszyn. Podpowiadamy, gdzie szukać pomocy w relokacji maszyn i w jaki sposób przeprowadza się zmianę lokalizacji firmy produkcyjnej.

Skąd bierze się potrzeba relokacji maszyn?

Zmiana lokalizacji fabryki czy hali produkcyjnej może być podyktowana wieloma przyczynami takimi jak kwestie ekonomiczne (chęć obniżenia kosztów związanych z wynajmem hali), potrzeba powiększenia parku maszynowego czy zwiększenia prestiżu firmy. Zdarza się, że relokacja przemysłowa nie ogranicza się do granic jednego kraju – przyczyną takich decyzji są zazwyczaj kwestie związane z zatrudnieniem oraz mniejszym kosztem wytwórstwa towarów.

Na czym polega relokacja maszyn przemysłowych?

Relokacja przemysłowa nie ogranicza się do transportu maszyn, lecz jest o wiele bardziej skomplikowanym i ważnym procesem. Bez względu na to, czy zmiana lokalizacji fabryki dotyczy przeniesienia do innego budynku, miasta czy innej hali, etapy prac muszą być realizowane według określonego schematu, tak aby proces zmian przeprowadzony był bezpiecznie i sprawnie.

REKLAMA

Relokacja maszyn – etapy prac

Firma, która specjalizuje się w relokacjach przemysłowych, zanim przystąpi do działań, powinna przedstawić harmonogram prac, oszacować czas trwania relokacji, a także ustalić z klientem budżet. Zdarza się, że już na etapie wczesnych rozmów okazuje się, że relokacja maszyn według założeń klienta nie będzie możliwa – dlatego tak ważne jest, aby dokładnie przewidzieć ewentualne trudności, poznać obie lokalizacje oraz to, w jaki sposób funkcjonuje zakład produkcyjny.

Jeśli kwestie planowania i wspólnych celów są już ustalone, firma zajmująca się transferem maszyn może przystąpić do prac związanych z demontażem urządzeń, ich pakowaniem, zabezpieczeniem w transporcie i samym transportem. Następnie należy zająć się ponowną instalacją maszyn, wyznaczeniem poziomu, pracami związanymi z przyłączeniem mediów i wykonaniem instalacji przemysłowej.

Proces zmiany lokalizacji fabryki kończy się na etapie monitoringu i przeprowadzenia testów urządzeń i linii produkcyjnej w nowym miejscu. Działania te mają za zadanie ograniczyć ryzyko awarii, wyeliminować błędy i zapewnić bezpieczeństwo pracowników, którzy przystąpią do prac na nowo utworzonych stanowiskach.

Czym kierować się przy wyborze partnera do relokacji maszyn?

Nie da się ukryć, że relokacje maszyn to zadanie trudne, wymagające precyzji, zorganizowania oraz specjalistycznej wiedzy. Zmiany związane ze zmianą lokalizacji fabryki nie powinny powodować opóźnień w procesach wytwórstwa, być zagrożeniem dla zdrowia i bezpieczeństwa pracowników oraz powodem do stresu osób, które zarządzają produkcją. Wybór odpowiedniego partnera, który weźmie na siebie cały proces zmian, to decyzja, której nie warto bagatelizować. Głównym kryterium wyboru partnera do relokacji maszyn powinno być doświadczenie w tego typu procesach, opinie innych firm, a także ogólne wrażenie, jakie wynieśliśmy ze wstępnej rozmowy.

ESOX Industrial Automation – firma, która bezbłędnie zorganizuje relokację Twojej fabryki

ESOX Industrial Automation to firma z ponad 14-letnim doświadczeniem w przeprowadzaniu przeprowadzek przemysłowych, która cieszy się ogromnym zaufaniem firm produkcyjnych z wielu branż. Rekomendacja właśnie tego zespołu specjalistów wynika z ich zaangażowania oraz wypracowanego systemu pracy, które sprawiają, że relokacje przemysłowe odbywają się w sposób bezpieczny, sprawny i zgodny z oczekiwaniami klientów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 28 lipca 2023 09:55
`