Radni chcą obniżenia pensji burmistrzowi Mieroszowa

26 lutego 2018 12:01. Burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński podczas obrad sesji Rady Miasta w Mieroszowie. fot. archiwalna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Radny Gminy Mieroszów Ryszard Gubernat złożył wniosek o obniżenie poborów burmistrzowi Marcinowi Raczyńskiemu. Uzasadniając swój wniosek radny Gubernat powołuje się przede wszystkim na negatywne opinie Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącej realizacji budżetu gminu za ostatnie dwa lata. W szczególności wskazuje zablokowanie przez RIO przyjęcie budżetu na rok 2018 w związku z nierealizowanymi zobowiązaniami Gminy Mieroszów wobec Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji. Poza tym radny Gubernat powołuje się na słabą politykę kadrową w Urzędzie Miasta i spółkach mu podległych, chaos organizacyjny w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz skargi na opieszałość burmistrza w załatwianiu spraw zgłaszanych mu przez mieszkańców.

To już kolejna próba obniżenia poborów burmistrza podjęta przez opozycyjnych radnych. Pierwsza, autorstwa radnej Doroty Skibskiej nie uzyskała poparcia większości radnych. Tym razem, 21 lutego br., podczas obrad komisji ogólnej wniosek o obniżeniu wynagrodzenia uzyskał pozytywną opinię i został skierowany pod obrady Rady Miasta stosunkiem głosów : 6 za , 2 przeciw , 5 wstrzymujących się i 1 osobie która nie głosowała. Burmistrz Raczyński nie uczestniczył w obradach.

Poniżej publikujemy uzasadnienie wniosku radnego Ryszarda Gubernata o zmniejszenie wysokości poborów burmistrza Mieroszowa Marcina Raczyńskiego:

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 lutego 2018 12:01
`