Burmistrz Mieroszowa nie ustaje w wysiłkach, by zlikwidować szkołę w Kowalowej

22 lutego 2018 14:47. Mieroszów. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia komisji ogolnej oraz sesji Rady Miejskiej w Mieroszowie radni odrzucili wniosek burmistrza o przeniesieniu szkoły podstawowej w Kowalowej do Mieroszowa. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jak bumerang wraca sprawa likwidacji szkoły w Kowalowej. Burmistrz Mieroszowa, Marcin Raczyński, w piśmie z 12 lutego zaproponował przeniesienie siedziby Szkoły Podstawowej w Kowalowej do Mieroszowa, do budynku byłego gimnazjum. Jako główny powód wskazał zły stan techniczny szkoły w Kowalowej oraz brak środków w budżecie gminy na niezbędne remonty budynku.


Radni gminni zajęli się sprawą 15 lutego 2018 roku podczas obrad komisji ogólnej Rady Gminy. Tym razem radni nie byli już tak stanowczy i jednoznacznie zgodni – wniosek burmistrza nie zyskał ich aprobaty. Z czternastu osób zasiadających w komisji tylko dwie poparły pomysł likwidacji szkoły. Sześć było za, tyle samo wstrzymało się od głosu. Jest więc duże prawdopodobieństwo, że szkoła w rozpoczynającym się 1 września roku szkolnym 2018/19 nadal będzie funkcjonowała w niezmienionej formie i siedzibie.

To nie pierwsza próba burmistrza Raczyńskiego, który od ponad dwóch lat podejmuje kolejne próby zamknięcia placówki. W 2015 roku zamknięto szkolną stołówkę, w sierpniu 2016 roku zawisła nad szkołą groźba całkowitej likwidacji, ponieważ wygasł termin wykonania instalacji hydrantów przeciwpożarowych, a gmina nie potrafiła znaleźć funduszy na wykonanie zaleceń Straży Pożarnej. Ostatecznie, po naciskach rodziców i nauczycieli gmina sfinansowała zakup urządzeń, a rodzice we własnym zakresie wykonali prace instalacyjne. Najbliżej swego celu burmistrz Raczyński był w lutym 2017 roku, kiedy pomimo protestów, wsparty głosami ośmiu członków Rady Gminy wydał decyzję o likwidacji placówki. Ta jednak zaledwie kilka dni później została uchylona przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, który nie wydał zgody na likwidację placówki.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 lutego 2018 14:47
`