Dodano: 1 marca 2023 14:08

Przyszli na rozmowę o pracę. Wcześniej jednak mieli założyć konto w banku. To oszustwo – ostrzegają policjanci

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Przyjdź na rozmowę o pracę, ale wcześniej załóż konto w banku klikając w ten link” – takiej treści esemesy przychodzą w ostatnich kilku dniach do mieszkańców Wałbrzycha. Policja ostrzega – to oszustwo!

O całej liście osób, jaka zjawiła się w sprawie pracy poinformowali na Facebooku  pracownicy jednej z wałbrzyskich kawiarni. Osoby zgłaszające się pokazywały esemesy, z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną oraz poleceniem założenia konta bankowego w jednym z najpopularniejszych, polskich banków. Na końcu znajdował się link do rzekomego formularza bankowego.

Ustaliliśmy, że rzekomy „rekruter” namawiał ich na założenie konta w jednym z banków a później wysyłał na rozmowę na nasz adres. Nikt tu jednak na nich nie czekał ☹️ – napisali w mediach społecznościowych pracownicy kawiarni. 

REKLAMA

Policja ostrzega! To niemal na pewno oszustwo. Chociaż z taką metodą się wcześniej nie spotkali, wałbrzyscy policjanci apelują: Jeśli nie nie rozmawialiśmy wcześniej z osobą godną zaufania, jeśli nie oczekujemy na informację mogącą zawierać link do stron www – nie reagujmy na takie wiadomości. Już pierwszy rzut oka na adres w linku powinien obudzić podejrzenia.

Źródło: screen FB

Źródło: screen FB

Postaw mi kawę na buycoffee.to

  • Patriota Prawdzic pisze:

    Naiwność nie ma granic a co gorsze oszusci są coraz bardziej kreatywni do wyłudzeń. po prostu ludzie są zdesperowani biedą i obecną sytuacją a co gorsze niestety to wina oświaty tam nie uczą tam jest wylęgarnia debili .Nie uczą myślenia zadawania pytań uczą posłuszeństwa głupich tematów nieadekwatne do obecnego postępu cywilizacyjnego i co gorsze testy . Obserwuje młodzież ich poziom wiedzy jest żenujący w każdej dziedzinie w każdym temacie a potem ta masa jest tak łatwa do manipulacji i przyjmowania propagandy jako jedynej słusznej wizji .Te ostatnie 2 lata i jak społeczeństwo dało się ugrać w genowym eksperymencie medycznym tylko pokazuje jak słaba jest jednostka w zderzeniu z systemem i pseudo naukowców szarlatanów którzy potrafią wmowić wszystko. społeczeństwo otacza banda cwaniaków i społeczeństwo zapomina że przestrzeń publiczna to dżungla gdzie drapieżniki czekają na ciebie .Czujność i wszechstronna wiedza jest teraz twoja bronią gdy podaje się coś na tacy nawet reklamy produktów musisz zapoznać się z ich analiza czy aby podany gotowiec jest bezpieczny dla ciebie. Mimo że już nam wiek tzw seniora to przebyta droga życiowaa i zmiana ustroju czy z przeszłości z okresu PRL nauczyła mnie jedno brak zaufania do systemu i sposobu agresji reklam czy rekomendacji .Mając smartfon otwierasz się na przestrzeń po za domem więc bądź przygotowany na drapieżników i wszelkiej szumowiny która chce ciebie okraść oszukać lub zniszczyć obojętnie czy to polityk , złodziej , celebryta czy cwaniaczek typu Nikodema Dyzmy . I pamiętaj jesteś zwierzyną polują na ciebie i zakładają sidła tylko inteligentni nie wpadną na zasieki i cwaniaków którzy tylko grasują w internecie i w mediach czy nawet politycy aby ciebie oskubać. Reklama jest dźwignią handlu ale reklama bywa też narzędziem do wyłudzenia twoich oszczędności .Biznes ma wiele twarzy i wiele metod skubania .Złodziejstwo i wyłudzenie to też biznes jest bardziej wyuzdany bo poluje na głupków.

  • Zobacz także