Dodano: 6 grudnia 2022 20:07

Przeniesienie DWUP z Wałbrzycha do Świdnicy. Pomysł krytykują wałbrzyscy działacze PiS. Zapominają, że decyzja zależy od PiS

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Temat przeniesienia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha do Świdnicy był jednym z wątków konferencji prasowej zorganizowanej przez wałbrzyskie struktury Prawa i Sprawiedliwości. Działacze PiS sprzeciwili się takiemu rozwiązaniu. Po zwróceniu uwagi, że to od koalicji PiS – Bezpartyjni Samorządowcy Urzędzie Marszałkowskim należy decyzja, próbowali winą obarczyć władze Wałbrzycha.

Po raz pierwszy informacje o możliwości przeniesienia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha do Świdnicy pojawiły się wiosną tego roku. Sprawa odbiła się szerokim echem.

Do sprawy na ostatnim spotkaniu z dziennikarzami wrócili lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA

Zamiar, który został powzięty w celu przeniesienia siedziby urzędu do Świdnicy, z Wałbrzycha, no jest tutaj przez nas, jako przez organizację Prawa i Sprawiedliwości jednoznacznie krytycznie oceniany – mówił Maciej Badora z PiS.

Winą za całą sytuację działacze PiS próbują obarczyć władze miasta, twierdząc, że nie widzą z ich strony działań zmierzających do zachowania DWUP w Wałbrzychu. Co ciekawe, przyznali jednocześnie, że w ich ocenie instytucje mogą być przenoszone, ale z Wrocławia do różnych miast w regionie.

Maciej Badora przyznał, że z jego informacji wynika, iż decyzja podjęta jest w związku ze złymi warunkami lokalowymi obecnej siedziby DWUP. Dziennikarze zwrócili jednak uwagę działaczom, że ostateczną decyzję podejmie koalicja rządząca w Urzędzie Marszałkowskim, czyli koalicja Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjnych Samorządowców.

Decyzję oczywiście ostatecznie podejmie Urząd Marszałkowski, czy powiedzmy sobie zarząd województwa, czy sejmik, to w zależności od tego na jakim poziomie to wszystko będzie procedowane – przyznał Badora.

W ocenie pełnomocnika Prawa i Sprawiedliwości miasto powinno się jednak bardziej zaangażować w sprawę.

Prezydent Wałbrzycha, kilkukrotnie, między innymi na łamach naszego serwisu krytykował pomysł. Nie wiemy do końca, jakiego zaangażowania oczekują urzędnicy, skoro DWUP to instytucja marszałkowa i to ten urząd podejmuje w jej sprawie ostateczne decyzje. Pozostaje mieć nadzieję, że działacze Prawa i Sprawiedliwości, którzy poruszyli temat na konferencji prasowej skutecznie będą apelować do swoich politycznych kolegów w sejmiku o nieprzenoszenie Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Konferencja prasowa Prawo i Sprawiedliwośc fot A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Konferencja prasowa Prawo i Sprawiedliwośc fot A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Konferencja prasowa Prawo i Sprawiedliwośc fot A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Konferencja prasowa Prawo i Sprawiedliwośc fot A. Pisarska/ Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • Śrubka pisze:

  Po fotkach z marszu widać że Panowie już zaczęli kampanię.

 • Siara pisze:

  Widać,że miotają się PiSiaki,jak ryba w sieci; nie wiedzą kto o głupich pomysłach decyduje?Badura znalazł metodę na ogłupianie ludu.

 • Olga pisze:

  PiS już wszystko zamknął w Wałbrzychu pogotowie było i już nie ma. Sąd był i już nie ma. DWUP był i już w trakcie likwidacji. Aresztu też już nie ma, w którym ojciec pracował 13 lat. Powoli PiS z byłego Wojewódzkiego miasta robi wieś. Co to za miasto do zamieszkania bez urzędów, czy ktoś o tym myśli ?

 • Wybory pisze:

  Badura robi szopke i myśli że ludzie to debile. Będzie później szczycił się że on walczył o urząd, ale biedny nie mógł nic zrobić. Ale chyba każdy wie, że Badura to pis i to oni likwidują urząd.

 • Wałbrzych to mój dom pisze:

  Mieszkańcy sami wybiorą na wyborach.

  Urząd Pracy płaci dla miasta podatek.
  Urząd Pracy sprawia, że Wałbrzych ma jakieś znaczenie w regionie. To też urzędy są dla ludzi i inwestorów.

  PiS chce to zlikwidować, z zemsty politycznej na Szełemeju. Pis wszystko robi, żeby Szełemej w mieście miał pod górkę.
  Tylko proszę zobaczyć jakim kosztem, że Wałbrzych będzie dużą wioską z pustymi budynkami.

 • piotr pisze:

  SŁUSZNIE ŻE PRZENOSZĄ. Dlaczego Wałbrzych ma być uprzywilejowany. Województwo które załatwił Wałbrzychowi TOWARZYSZ Edward Gierek dawno nie istnieje , był to tylko EPIZOD – niechciany przez mieszkańców którzy w tym WAŁBRZYSKIM TWORZE SIĘ ZNALEŻLI. Uważają że dalej PRL trwa. Inne oddziały też powinny zostać przeniesione np. do KŁODZKA.

 • J pisze:

  Socjalizm bohatersko zwalcza problemy, które sam stworzył.

 • Bartosz K. pisze:

  I bardzo dobrze że przeniosą. Oby jak najszybciej. Tym bardziej że to Urząd od spraw związanych z Europą. Powiatowy zostanie w Wałbrzychu, no ale to ma każdy powiat :-))

 • DB pisze:

  Świdnica ma sąd i prokuraturę okręgową, mają też diecezje. Przeniesiono też rejoniwy wydział sądu pracy.
  Rizbiór Wałbrzycha trwa w najlepsze, oburzimy się pewnego dnia w największej pustej wiosce na świecie. Jeszcze w nagrodę głosują na PiS, który prowadzi do tego.

 • Robert pisze:

  Twoj komentarz jest podly!

 • Zobacz także