Problem dobrze ujęty to problem w połowie rozwiązany.” Uzależnienia, gdzie szukać pomocy? Wałbrzych

6 grudnia 2022 12:25. Addiction counselor talking to group of his teenage patients
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Uzależnienie jest podstępne, dotyka praktycznie każdego – wokół nas: w rodzinie, w sąsiedztwie, w pracy są osoby, których nałogowe picie, czy zażywanie środków psychoaktywnych, wpływa destrukcyjnie nie tylko na nich samych, ale także na ich najbliższych i na ludzi, którzy ich otaczają. Z matni uzależnienia trudno jest się wyrwać samemu, ale dla każdego jest światełko nadziei. I my to światełko staramy się wskazać.

Gdzie szukać pomocy?

Gdy nas niepokoi (nasze lub kogoś bliskiego) picie alkoholu, zażywanie substancji psychoaktywnych, czy zachowania wskazujące na możliwość uzależnienia, warto skonsultować się ze specjalistą i zasięgnąć informacji na temat możliwości pomocy.

REKLAMA

Nasz Punkt Informacyjno – Konsultacyjny dla osób uzależnionych i ich rodzin mieści się w Wałbrzychu przy ul. 1 Maja 149, jest czynny w poniedziałki (9-13), we wtorki (14-18) i czwartki (9-13), oraz pod numerem telefonu: 785 803 000. Pomocy udzielają instruktorki terapii uzależnień: Izabela Mrzygłód i Magdalena Kulaszewicz.

Nasza praca jest naszą pasją – każdy kto do nas przychodzi otrzyma nie tylko konkretną pomoc, ale także uwagę, zrozumienie i empatię.

W dzisiejszych czasach problem uzależnień jest powszechnie znany. Obserwujemy gwałtowny wzrost liczby osób uzależnionych. Młodzi ludzie są podatni na różne „nowinki” – często szkodliwe dla ich zdrowia. Trudno wymieniać wszystkie, ale można pokazać wspólne ich cechy:

  • uporczywe dążenie do przyjmowania danej substancji lub wykonywania pewnej czynności (wewnętrzny przymus),
  • wykonywanie tych szkodliwych zachowań pomimo zauważalnych szkód spowodowanych uzależnieniem,
  • występowanie przykrych stanów psychicznych oraz dolegliwości fizycznych w okresach abstynencji i uczucie ulgi wywołane przez przyjęcie środka lub wykonanie czynności.

Mogą to być zarówno środki poprawiające doraźnie samopoczucie (alkohol, leki, narkotyki, papierosy), jak i zachowania redukujące napięcie emocjonalne (kompulsywne objadanie się, ćwiczenia fizyczne, internet). Nie wszystkie środki wywołujące uzależnienie są nielegalne, ale wszystkie mogą wywołać negatywne skutki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 6 grudnia 2022 12:25
`