Dodano: 28 lipca 2022 14:48

Prezydent Wałbrzycha mówi o tańszych biletach do Zamku Książ dla wałbrzyszan. W cenniku ani słowa. Rzecznik Książa też unika tematu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Są zniżki dla mieszkańców Wałbrzycha przy odwiedzinach w Książu – mówi w czasie czatu z mieszkańcami Wałbrzycha Roman Szełemej. To dość zaskakująca i dobra wiadomość dla wałbrzyszan. W cenniku nie znaleźliśmy jednak informacji o ulgach. Zapytaliśmy o nie rzecznika Zamku Książ. Otrzymaliśmy dość wymijającą odpowiedź, o ulgach ani słowa.

Pytanie dotyczące ulg dla mieszkańców Wałbrzycha przy wstępie do różnego rodzaju atrakcji zadała w czasie czatu z prezydentem miasta jedna z mieszkanek. Autorka pytania powołała się na przykład Wrocławia. Tam działa program „Nasz Wrocław”, który ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Wrocławianie, którzy mieszkają w dolnośląskiej stolicy i rozliczają tam podatek dochodowy, mogą korzystać z atrakcyjnych zniżek do instytucji kultury, sztuki, sportu, rozrywki i edukacji.

W odpowiedzi na pytanie prezydent Wałbrzycha przyznał, że taki program już w mieście częściowo działa i są zniżki dla mieszkańców.

REKLAMA

Są zniżki dla mieszkańców Wałbrzycha przy odwiedzinach w Książu. Pracujemy nad takim pakietem atrakcji. Pracujemy nad pakietem atrakcji w ramach tak zwanej „Karty Wałbrzyszanina”. Powinniśmy wkrótce, w ciągu dwóch, trzech miesięcy zaproponować pierwsze propozycje – odpowiedział prezydent Wałbrzycha.

To dobra wiadomość, szczególnie w czasie wakacji, dla mieszkańców Wałbrzycha. Niestety w cenniku dostępnym na stronie Zamku Książ nie potrafiliśmy znaleźć informacji o ulgach przysługujących wałbrzyszanom. Nie wiemy nawet czy one w ogóle obowiązują. By wyjaśnić sprawę skierowaliśmy pytania do rzecznika wałbrzyskiej atrakcji.

Od Mateusza Mykytyszyna z Zamku Książ otrzymaliśmy bardzo wymijającą odpowiedź, w której nie było mowy o ulgach dla mieszkańców Wałbrzycha, którzy chcieli by zwiedzić Zamek Książ. Ponowiliśmy nasze pytanie. Czekamy na odpowiedź. Wam udało się skorzystać ze zniżki?

Zamek Książ w Wałbrzychu. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zamek Książ. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Zamek Książ. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 • emeryt pisze:

  To są wymysły złotoustnego Tomcia.

 • PL pisze:

  A dlaczego maja byc tansze ? ze biedni czy co ?

 • emeryt+emerytka pisze:

  NIE-żadnych zniżek,dla emerytów.

 • Jestem z miasta pisze:

  Dlaczego akurat Książ ściera Wam sen z powiek, który ma teraz nawał turystów i zniżki to samobójstwo? A nie stara kopalnia czy muzeum porcealny? Dlaczego nie ma zniżek w wałbrzyskich gastronomiach? A były zniżki dla Wałbrzyszan na Festiwal Kwiatów, więc też nie gadajcie, że niczego nie ma.

 • Turysta pisze:

  Bilet normalny do pałacu w Pszczynie (była własność Hochbergów, podobnie jak Książ) kosztuje 25zł. We wtorki wszyscy wchodzą za darmo, a mieszkańcy Pszczyny mają 90% ulgę przy zakupie biletu. I nie da się porównać co można zobaczyć w Pszczynie a co w Książu.

 • lol pisze:

  „rzetelne” dziennikarstwo…a gdzie ta subiektywnie wymijająca wypowiedź?

 • lol pisze:

  zazdrość, nie płaci jałmużny, nie korzysta z usług?

 • Ola pisze:

  Jestem mieszkanką Wałbrzycha i chętnie bym zabrała wnuczkę aby posiedzieć sobie na tarasie i zjeść lody ,ale wejście jest bardzo drogie.
  Omijam to miejsce, wolę jechać gdzie indziej.

 • gosc pisze:

  to tylko obiecanki (romusia) a haracz swona droga

 • Marek pisze:

  „Powinniśmy wkrótce, w ciągu dwóch, trzech miesięcy zaproponować pierwsze propozycje – odpowiedział prezydent Wałbrzycha”

  Przecież te słowa nie oznaczają że już, teraz są zniżki

 • Miki pisze:

  Pszczyna jest muzeum i ma dotację a zamek Książ jest spółką i sam musi zarobić na utrzymanie

 • Am pisze:

  Sp. wybudowała sobie Książ i teraz na nim zarabia. Proste i jasne w kapitalizmie.

 • Roman pisze:

  Spółka wybudowała sobie Książ i teraz na nim zarabia. Proste i jasne w kapitalizmie.

 • Zobacz także