Prezydent Wałbrzycha ma wrócić do pracy w szpitalu. To efekt decyzji Sądu Najwyższego

2 listopada 2023 10:28. Wyrokiem Sądu Pracy w Świdnicy dr Roman Szełemej ma zostać przywrócony do pracy w trybie natychmiastowym. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych
To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Pod koniec października Sąd Najwyższy uchylił wyrok Sądu Okręgowego, który dotyczył postępowania w sprawie zwolnienia Romana Szełemeja ze Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Sprawa ma być ponownie rozpatrzona. To oznacza, że prezydent Wałbrzycha powinien być przywrócony do pracy. Dziś Roman Szełemej zgłosił gotowość do pracy w szpitalu.

Przypomnijmy, Roman Szełemej został zwolniony z wałbrzyskiego szpitala we wrześniu 2021 roku. Jako powód wskazano rażące naruszenie obowiązków pracowniczych. Sprawa trafiła do sądu. W lipcu ubiegłego roku Sąd Rejonowy nie podzielił tego oskarżenia i przywrócił prezydenta Wałbrzycha do pracy w szpitalu do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.

To nie był jednak koniec sądowej batalii. Później sprawa trafiła do Sądu Okręgowego. Ten w maju tego roku uchylił wyrok sądu pierwszej instancji i uchylił jednocześnie decyzję o przywróceniu Szełemeja do pracy w szpitalu.

REKLAMA

Prezydent Wałbrzycha nie zgodził się z tą decyzją sądu i złożył zażalenie do Sądu Najwyższego.

Pod koniec października odbyło się posiedzenie, na którym Sąd Najwyższy podjął decyzję w tej sprawie. Jak wynika z naszych informacji, uchylony został wyrok Sądu Okręgowego i wskazano na konieczność ponownego rozpatrzenia sprawy. Oznacza to, że wyrokiem obowiązującym w tej sprawie, jest wyrok Sądu Rejonowego, który przywrócił Romana Szełemeja do pracy w szpitalu.

Jak wynika z naszych informacji, prezydent Wałbrzycha zgłosił dziś w Specjalistycznym Szpitalu imienia doktora Alfreda Sokołowskiego gotowość do pracy. Roman Szelemej ma wrócić do pracy na tych samych warunkach zatrudnienia, na jakich pracował przed zwolnieniem.

Tym, czy zwolnienie w 2021 roku było zasadne ponownie ma zająć się Sąd Okręgowy. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy może odbyć się pierwsze postępowanie w tej sprawie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 listopada 2023 10:28
`