Prezydent o polskiej reprezentacji na Euro 2016: cieszę się, że mamy taką drużynę

31 maja 2016 11:25. 28.04.2016 Świebodzice. Prezydent RP Andrzej Duda na rynku w Świebodzicach (dolnośląskie). fot. Jacek Zych / FORUM Tekst: www.kurier.pap.pl

Prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek odwiedził w Arłamowie piłkarską reprezentację Polski, przygotowującą się do mistrzostw Europy we Francji, powiedział, że jest dumny z tego zespołu. „Cieszę się, że mamy taką drużynę” – dodał.

„Nastroje są bojowe i jest pełny optymizm. Atmosfera w kadrze, powiedziałbym, jest doskonała. Wierzymy w to, że będzie sukces. Powiedziałem piłkarzom, że chcę być na meczu finałowym” – mówił Andrzej Duda po spotkaniu z piłkarzami.

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski w imieniu drużyny wręczył prezydentowi koszulkę z numerem 9 oraz nazwiskiem Duda. Piłkarze oraz sztab szkoleniowy otrzymali od prezydenta spinki do mankietów, w kształcie orzełka.

REKLAMA

„Jestem bardzo wdzięczny. Dla mnie, jako kogoś, kto przecież też grał w piłkę, jakby nie było, to bardzo miłe spotkanie. Najbardziej cieszy mnie atmosfera, bo wszyscy podkreślają, że jest bardzo dobra. To jest najważniejsze” – mówił prezydent.

Zapowiedział, że być może będzie na meczu biało-czerwonych z Irlandią Północną w Nicei 12 czerwca. „Na pewno będę chciał odwiedzić naszych piłkarzy na jakimś meczu. Nigdy nie typuję wyników. Zawsze trzymam kciuki i wierzę w to, że będzie dobrze. Jestem z piłkarzami cały czas, niezależnie od wyniku. Myślę, że to jest najważniejsze, aby czuli nasze wsparcie. Kibice bardzo mocno wspierają naszą reprezentację, która jest naprawdę wspaniała” – podkreślił prezydent.

„Jestem dumny z tego zespołu. Przede wszystkim dlatego, że uważam, że pięknie przeszli eliminacje. To nie był wymęczony sukces. To był taki sukces, że chyba wszyscy odczuwaliśmy, że to im się należało. Cieszę się, że mamy taką drużynę” – dodał.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 31 maja 2016 11:25
`